Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower
viking88

viking88

Sosnowiec
xyz
243.6
Dodane Przejechane Planowane Zdjęcia

Aktywność użytkowników

2015-09-19 10:48:17
viking88 przejechał trasę S-c Maczki /Okradzionów/Sławków .....
Szosa .zjazdy i podjazdy
2015-09-19 10:06:09
viking88 planuje przejechać trasę Do Zameku Rabsztyn
2015-09-19 10:01:55
2015-09-13 07:00:27
viking88 planuje przejechać trasę Zagórze -Kazimierz - Zagórze
2015-09-13 06:56:05
viking88 przejechał trasę Dąbrowa Górnicza Pogoria iV
bardzo przyjemna trasa
2015-09-13 06:41:30
viking88 przejechał trasę Pustynia Błędowska
Zaczynamy w Mysłowicach przy ul. Katowickiej. Kierujemy się do centrum, skąd następnie prosto przez most nad rzeką Przemszą wjeżdżamy do Sosnowca. Na pierwszym rondzie jedziemy prosto. Na kolejnym rondzie, skręcamy w lewo. Jedziemy ciągle prosto najpierw ul. Wojska Polskiego, dalej 11 Listopada i Braci Mieroszewskich. W drodze na Zagórze czeka nas kilka podjazdów. Dojeżdżamy do wiaduktu wiodącego DK94, przed wiaduktem skręcamy w prawo na ul. Starocmentarną. Jedziemy teraz równolegle z DK94 ul. Staszica. Przejeżdżamy pod wiaduktem i kręcimy ciągle prosto teraz już ul. Majewskiego. Dojeżdżamy do przejazdu kolejowe jedziemy dalej prosto ul. Strzemieszycką. Dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w lewo na drogę nr 790. Jedziemy prosto pod wiaduktem z DK94. Trzymamy się ciągle drogi 790. Dojeżdżamy do skrzyżowania z ul. Gołonoską, na którym skręcamy w prawo. Dojeżdżamy do zwężenia z ul. Łaskową na którą wjeżdżamy i jeszcze przez chwilę trzymamy się naszej 790. Dojeżdżamy do wiaduktu, za którym skręcamy w drugą ulicę w prawo czyli na ul. Wypaleniska. Jedzie po linii prostej przed siebie. Wjeżdżamy do Łaz Błędowskich. Następnie przejeżdżamy mostkiem nad Strumieniem Błędowskich i nadal jedziemy prosto ul. Żołnierską. Trzymamy się ciągle ul. Żołnierskiej, gdzie dopiero na skrzyżowaniu odbijamy w prawo na Kuźnicę Błędowską. Jedziemy prosto, a potem droga zatacza nam łuk o 180 stopni na końcu łuku na rozjeździe skręcamy w prawo. Jedziemy przed siebie, po lewej stronie mamy las. Trzymamy się naszej drogi i jedziemy prosto. Gdy zobaczymy długi prosty odcinek drogi, osłonięty przez las po lewej stronie, znaczy, że jesteśmy już w Małopolsce. Jedziemy tą drogą, aż do Chechła. W centrum odbijamy na skrzyżowaniu w prawo na ul. Kluczewską po czym na kolejnym skrzyżowaniu także w prawo, na drogę prowadzącą ku Pustyni Błędowskiej. Dojeżdżamy do parkingu, gdzie znajdują się informacje dot. Pustyni. Jest to największy obszar lotnych piasków w Polsce. Najlepszym punktem widokowym jest nieopodal stojący bunkier. Musimy tam dojść, ponieważ dojazd na rowerze po tak piaszczystym terenie nie jest możliwy. W upalny dzień możemy schronić się przed słońcem w środku bunkra, gdzie znajduje się okno widokowe wprost na pustynię. Ja zazwyczaj wspinam się po murach na dach bunkra i stamtąd obserwuje horyzont. Widok dość niecodzienny i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci. Niestety pustynia coraz bardziej zarasta, choć dochodzą informację o wznowieniu działań oczyszczenia pustyni z niedogodnej roślinności.