Jedziemy wzdłuż krajowej 4. w stronę Krasnego. Za Auchanem skręcamy w prawo do Malawy i cały czas jadąc prosto wspinamy się na Magdalenkę. Za Kościółkiem skręcamy w prawo i zjeżdżamy szutrem do Chmielnika, tuż przy Sanktuarium. Skręcamy w prawo i jadąc w stronę Kielnarowej . Po kilku kilometrach wjeźdżamy na niebieski szlak (po prawej stronie- łatwo przegapić). Wspinamy się na Matysówkę - najpierw jadąc drogą szutrową, potem asfaltową. Na szczycie odbijamy w prawo i następnie po krótkim zjeździe, za przystankiem mpk w lewo na zjazd do Zalesia. Po rozwinięciu dość znacznych prędkości lądujemy w Rzeszowie....