Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bełchatów - Słok - Wawrzkowizna - Bełchatów

~21.93 km 4Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bełchatów - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Bełchatowa wyjeżdżamy ulicą Wojska Polskiego. Mijamy wiadukt kolejowy. Po kilkuset metrach z prawej strony znajduje się tzw. "stary cmentarz" w Grocholicach. Można tu odwiedzić nieco zapomniane groby Powstańców Styczniowych. Dojeżdżamy do skrzyżowania, gdzie skręcamy w lewo, w kierunku samych Grocholic - w przeszłości wsi, dziś najstarszej części Bełchatowa i jego dzielnicy zarazem. Z daleka będzie widać pięknie odnowiony kościół. Mijamy Rynek Grocholicki i jadąc ulicą Częstochowską, kierujemy się prosto na południe. Na skrzyżowaniu z ulica Świętojańską skręcamy w lewo, po czym po ok. 50 m - w prawo. Po ok. 700m skręcamy w prawo. Z prawej strony znajduje się tzw. Bugaj - miejsce występowania wielu ciekawych okazów flory i fauny. Na rozwidleniu drogi skręcamy w prawo. Po lewej stronie mijamy stację benzynową. To droga wojewódzka. Za stacją benzynową rozpoczyna się las. Pierwszy piaszczysty zjazd z prawej strony to jednocześnie początek drogi do nieczynnego już młyna napędzanego wodą. Obecnie pozostały tu jedynie resztki samego budynku oraz szczątki koła czerpakowego. Po powrocie na drogę asfaltową kontynuujemy jazdę w kierunku południowym. Po ok. 500 m jazdy, po prawej stronie, w lesie dostrzec możemy tzw. "zimne wody" - to dwa niewielkie leśne bajorka. Mijamy Wólkę Łękawską i dojeżdżamy do Łękawy. Tu na pierwszym ostrym łuku w lewo skręcamy w prawo, w szutrową drogę przez las. Jadąc prosto, dojeżdżamy do ośrodka wypoczynkowego "Słok" będącego w zarządzie Elektrowni "Bełchatów". Dojeżdżając do zbiornika wodnego, jedziemy wzdłuż jego prawej linii brzegowej. Na wysokości boiska sportowego odbijamy w prawo, w stronę parkingu. Jadąc droga asfaltowa - miejscami przypominającą górską serpentynę, docieramy do trasy prowadzącej do Bełchatowa. Przed nami ok. 1 km podjazdu. Na górce w miejscowości Rząsawa skręcamy w lewo, w kierunku ośrodka wypoczynkowego "Wawrzkowizna" będącego własnością Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów". Wracamy do Rząsawy i skręcamy w lewo. Przez Księży Młyn wracamy do Bełchatowa, do którego wjeżdżamy ponownie ulicą Wojska Polskiego.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.