Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Szlakiem orlich gniazd

~87.34 km 21Planuję 20Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras

Planują (21)

Przejechali (20)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa częściowo szosowa częściowo leśno-piaszczysto-terenowa. Startujemy w Krakowie i jedziemy drogą 794. Po przejechaniu kilku kilometrów odbijamy na zamek Korzkiewski a następnie kierujemy się do Ojcowa (polecam inną trase niż moja bo ja się troszke pogubiłem i w efekcie trzeba było jechać leśną dość kamienistą drogą co możę być trudne dla rowerzystów szosowych). Z Ojcowa jedziemy drogą 773 przez Piaskową Skałę do Olkusza gdzie wpadamy na czerwony szlak rowerowy Orlich gniazd i jedziemy nim do Ogrodzieńca (odcinek w okolicach Złożeńca pominięty z uwagi na słabą kondycje kompana). Z Ogrodzieńca pojechaliśmy do Zawiercia na dworzec PKP a w planie była Częstochowa.
sklep
Po drodze zapraszamy do sklepu:
Serwis rowery Figiel-Sport Kraków, Imbramowska 26

Komentarze (5)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)
Bardzo fajna trasa,super widoki
przejechałem: 2016-04-23
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Właśnie przejechałem trasę z Częstochowy do Krakowa. Trasa piękna, miejscami ciężka (podjazdy), a miejscami poprowadzona przez nieprzejezdne dla trekinga z sakwami, straszne piachy. Nie ma problemu z noclegami. Bardzo polecam, ale po pewnych modyfikacjach. Postaram się wrzucić tracki i fotki.
Fantastyczna trasa, przepiękne widoki. Polecam
Stopień trudności:
Mieszkam w tej okolicy. Tak dokładnie w Skalei. Wiem jak tam jest.
Malownicza trasa z pięknymi widokami oraz licznymi ruinami zamków
Stopień trudności: