Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Zielony szlak turystyczny Puszczy Darżlubskiej

~38.95 km 6Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wejherowo - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Szlak ten stanowi zachodnią część pętli szlaków, znajdujących się terenie Kępy Puckiej. Niemal na całej swojej trasie prowadzi przez obszary leśne - urocze zakątki Puszczy Darżlubskiej dawniej zwanej Kąpiną względnie Kampinoską zajmującą dziś obszar 17 tys. hektarów. Na szlaku ze względu na dominujące walory krajoznawcze i sposób przebiegu można wyróżnić dwa odcinki: piaśnicki - między Wejherowem a Jeziorem Dobrym oraz żarnowiecki od Jeziora Dobrego do Krokowej. Odcinek piaśnicki to najpierw wędrówka Pradoliną Redy; a dalej przez Las Piaśnicki. Las ten jest miejscem uświęconym krwią tysięcy Polaków wymordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Na trasie szlaku spotkanie z ich mogiłami i pomnikiem poświęconym ich męczeństwu. Na odcinku żarnowieckim szlak zmierza w okolice Jeziora Żarnowieckiego a potem odwiedza Żarnowiec szczycący się gotyckim kościołem poklasztornym. Na Żarnowiźnie, jak nazywa się tę cześć Kępy Puckiej, tuż przed Krokową spotkanie z jednym z wielu na Kaszubach głazów narzutowych zwanych diabelskimi kamieniami. Ten położony nieopodal Odargowa jest jednym z największych w województwie i bywa określany jako Stojący. Przebycie trasy nie nastręcza wielu trudności. Także niemal w całości nadaje się dla turystyki rowerowej. Z uwagi na swe liczne połączenia z innymi szlakami: w Wejherowie (szlak Krawędzią Kępy Puckiej , szlak Wejherowski , szlak Zagórskiej Strugi ), nad Jeziorem Dobrym (szlak Grot Mechowskich ), w Żarnowcu (szlak Bałtycki ) i Krokowej (szlak Grot Mechowskich i szlak Nadmorski Zatokowy ) możliwe jest włączanie trasy szlaku w marszrutę dłuższych szlakowych wędrówek według przeróżnych wariantów. Końcowy odcinek szlaku od Żarnowca do Krokowej wchodzi w skład międzynarodowego szlaku nadmorskiego E9 .
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

warto
Stopień trudności: