Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Czerwony szlak turystyczny Wejherowski

~52.73 km 17Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wejherowo - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (17)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Szlak na Pobrzeżu tworzący południowo - wschodni odcinek pętli szlaków prowadzących po Kępie Puckiej. Wiedzie jej skrajem, wzdłuż granicy, którą na południu wyznacza Pradolina Redy-Łeby a na wschodzie Pradolina Kaszubska oraz brzeg Zatoki Puckiej. W trasie szlaku wydzielają się zatem dwa odcinki: Brzegiem Pradolin z Wejherowa do Mrzezina oraz Mrzezino - Puck, który można nazwać Brzegiem Zatoki. Początkowy odcinek szlaku ma raczej charakter leśny, później jest to poznawanie miejscowości znajdujących się na skraju Kępy. Położone w środkowej części szlaku Rzucewo ma liczne związki z królem Janem Sobieskim. Prowadzi do niego od południa przepiękna choć bardzo wiekowa aleja lipowa nazwana jego imieniem. Na jej przedłużeniu w neogotyckim urokliwym pałacu (następcy wcześniejszego, w którym bywał tenże król) teraz znajduje się hotel Sobieski. Na szlaku, ze względu na fakt że prowadzi on skrajem kępy, możliwość wielu widoków na Pradoliny i Zatokę. Szlak jest szczególnie atrakcyjny ze względu na walory widokowe (pradoliny, zatoka) i dlatego polecany do przebycia w porze wiosenno-letniej. Dla turystyki rowerowej nadaje się jedynie we fragmentach. W końcowym odcinku nieco bardziej uciążliwy, ale zasadniczo niezbyt trudny do przebycia. Można korzystać pomijając początkowy odcinek prowadzący przez Wejherowo (do Nanic) lub w połączeniu z innymi szlakami dochodzącymi do Wejherowa: z terenu Kępy Puckiej (szlak Puszczy Darżlubskiej) i z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (szlaki: Wejherowski, Zagórskiej Strugi ) względnie do Pucka (szlaki: Grot Mechowskich, Swarzewski). Ten drugi stanowi naturalne przedłużenie wędrówki szlakiem wzdłuż brzegu Zatoki do Władysławowa. Szlak stanowi odcinek Międzynarodowego Nadmorskiego Szlaku Pieszego E9.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Ciekawa trasa. Polecam
Stopień trudności:
Sympatyczna trasa, jechałem nią od Chwarzna. Momentami wymagająca dobrej kondycji. Uwaga! Podczas jazdy nie kierować się mapami lecz oznaczeniami, ponieważ trasa szlaku została zmieniona od Chwarzna do Łężyc.
Stopień trudności: