Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Czarny szlak turystyczny Zagórskiej Strugi

~51.57 km 6Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wejherowo - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Jeden z dwóch szlaków łączących Trójmiasto z Wejherowem poprzez duży kompleks leśny rozciągający się na skraju Wysoczyzny Gdańskiej na południe od linii kolejowej Gdynia- Wejherowo znany jako lasy Chylońsko -Wejherowskie. Jest to trasa o wybitnie leśnym charakterze, urozmaicona licznymi podejściami, w tym na najwyższą w rejonie Trójmiasta "leśną" Górę Krzyżową, a także partiami dolinnymi potoków rozcinających krawędź wysoczyzny. Jeden z nich, niezwykle malowniczy, któremu szlak towarzyszy na blisko jednej piątej jego biegu, posłużył jako źródło nazwy szlaku. W początkowej partii szlaku poznajemy gdyńskie dzielnice: Witomino, Wiczlino, Zielenisz. Nad tytułowym potokiem leży malowniczo położona z dala od siedlisk ludzkich leśna osada Piekiełko. Część środkowa szlaku przebiega na peryferiach Rumi, w Zagórzu, która to nazwa już mówi wiele o okolicznym krajobrazie. Natomiast największą atrakcją końcowego jego odcinka, który biegnie pograniczem Wysoczyzny i Pradoliny Redy-Łeby, jest arcyciekawa Kalwaria Wejherowska. Wymienione cechy charakterystyczne szlaku a zwłaszcza przebieg w strefie krawędziowej wysoczyzny powodują, że jest on raczej nie wskazany dla uprawiania innych rodzajów turystyki, a dla wędrowca jest średnio uciążliwy. W okresach mokrych (deszczowych) odcinki, które prowadzą blisko koryta potoków, mogą być utrudnione w przebyciu. Ze względu na niezbyt dogodne dojazdy na punkty etapowe szlak najlepiej przebywać długimi odcinkami z ewentualnymi noclegami na trasie. Jedynie fragmenty końcowe szlaku można wykorzystywać do odbywania krótkich samoistnych wycieczek; już to dla odwiedzenia Kalwarii Wejherowskiej, już to dla poznania okolic Witomina, gdyńskiej leśnej dzielnicy. Szlak dość mocno powiązany z innymi trasami, głównie w Wejherowie (szlaki: Puszczy Darżlubskiej , Krawędzią Kępy Puckiej , Wejherowski ) i w okolicach Gdyni Wejherowski i Trójmiejski ). Na odcinku od Wejherowa po dolinę Kaczy stanowi fragment szlaku E9 (Międzynarodowy Szlak Wybrzeża).
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Atrakcyjność: 1. Malowniczo 2. Wysoka różnorodność (zjazdy i podjazdy) 3. Generalnie prawie dla każdego Stopień trudności: Technicznie w ogóle nie wymagająca. Jedynie parę ciężkich podjazdów może zmusić to prowadzenia rowerów. Każdy zjad do przejechania nawet sztywniakiem. Bardzo ciekawa trasa.
Stopień trudności:
Bardzo ciekawa trasa - miejscami daje w kość. Proponuję zabrać dokładną mapę tego terenu bo miejscami szlak jest kiepsko oznaczony. GPS w komórce z Google Maps też się przyda.
Stopień trudności:
Fajna trasa. Jechałem od polanki Krykulec.Trzeba być czujnym przy cmentarzu w Wejherowie, ponieważ trasa wyskakuje z lasu na ulicę i zaraz za cmentarzem do niego wraca.
Stopień trudności: