Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Świnoujście - Krynica Morska (Piaski)

~605.44 km 1Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ta naprawdę udana wyprawa rowerowa blisko wybrzeżem Bałtyku wzięła początek ze Świnoujścia do Krynicy Morskiej (Piaski) na Mierzei Wiślanej. Założeniem wyprawy było przejechanie Wybrzeża w jak najkrótszym czasie bez zapędów do zwiedzania, często poza szlakiem rowerowym R-10. Krótkie postoje na posiłek zazwyczaj miały miejsce w portach bez przesadnego objadnia się. Pogoda dopisała na całej trasie, jedynie w Jastarni (Mierzeja Helska) dopadł mnie niewielki przelotny deszcz. Po dwóch i pół dnia zmagań dotarłem do Helu gdzie zastałem na morzu sztorm. Wiatr w porywach dochodził do 80km/h. Następnego dnia wyruszyłem z Władysławowa aby osiągnąć swój ostateczny cel - Piaski. Wiatr nadal był bardzo silny - tramwaj wodny w okolicach Westerplatte odwołany, przeprawa promowa w Sobieszowie u ujściu Wisły wstrzymana. To wszystko wiązało się ze sporymi opóżnieniem i nadłożeniem ponad 30km dodatkowej trasy. Przed zachodem słońca dotarłem do Krynicy Morskiej... Nie polecam przejazdu ze Świnoujścia do Międzyzdrojów trasą R-10. W porze deszczowej błoto, w suchej grząski piasek. Natomiast z Pogorzelicy prowadzi 7km trasa R-10 grubą kostką brukową, pobocze to sam piach. Trzeci chyba najmniej ciekawy odcinek trasy R-10 to tereny bagienne w Klukach Żeleskich. W porze deszczowej i po, przejazd tym dwukilometrowym odcinkiem może być bardzo utrudniony. Stanowczo odradzam skrót żółtym szlakiem pieszym do Izbicy.
11.09.2017
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Mam pytanie do osób które przejechały ta trasę . Jaka jest nawierzchnia drogi i przedewszystkim czy jest bezpieczna .
Stopień trudności:
Rzeczywisty przejechany dystans rowerem to 572km Świnoujście - Mielno (141km) Mielno - Łeba (163km) Łeba - Hel (103km) Władysławowo - Krynica Morska - Piaski (165km)