Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Wielka Pętla Wrocławska

~38.35 km 2Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa wiedzie ścieżkami lub szlakami rowerowymi dookoła Wrocławia. Zaczynamy na skrzyżowaniu ulicy Wiśniowej i Armii Krajowej ze ślężną. Tak ścieżka jest wyłożona kostką. Jedziemy w stronę Grabiszynku, cały czas po ścieżce rowerowej dołączonej do chodnika. Po przekroczeniu ulicy Grabiszyńskiej wjeżdżamy długim, ale nie stromym podjazdem na estakadę z ulicą Klecińską, następnie wspinamy się na Gądowiankę, która także serwuje nam dosyć długi, ale niezbyt stromy podjazd. Tutaj jedziemy po asfalcie, ale wciąż ścieżką rowerową. Następnie kierujemy się na Most Milenijny. Tutaj podjazd jest tak delikatny, że niemal niewyczuwalny. Jedziemy obwodnicą aż do ulicy Żmigrodzkiej. Na tym odcinku tylko w jednym miejscu jest nieco bardziej stromy, ale krótki podjazd. Żmigrodzką jedziemy aż do Mostu Trzebnickiego i tam wjeżdżamy na wał Karłowicki, dojeżdżamy do mostu kolejowego. Można przejechać pod nim, jednak nie polecam tego, bo zawsze jest tam dużo rozbitego szkła. Na trasie zaznaczony jest przejazd aż do placu Kromera. Tylko na tym krótkim odcinku jesteśmy pozbawieni ścieżki rowerowej. Jedziemy ulicą Truńską aż do skrzyżowania z Bruknera i skręcamy na mosty Jagiellońskie. Z nich zaś zjeżdżamy na wał oznaczony na mapie jako ulica Kanałowa. Tutaj już przed nami prosta droga z kostki, aż do mostu Swojczyckiego, gdzie warto ostrzec, jest dosyć nieprzyjemne przejście dla pieszych, gdzie nie widać nadjeżdżających samochodów. Po przejechaniu dalej, wciąż jedziemy przed siebie, tym razem już po wale z nawierzchnią szutrową.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Fakt, Twoja jest dłuższa :P Ale ja też nie zamierzam z nikim konkurować długością tras dodanych przeze mnie. :P Tą pętlą jeździmy z koleżankami codziennie, pomijając padający śnieg i burze, więc jak na codzienną trasę, można ją nazwać Wielką i będzie ta nazwa uzasadniona :P
Tak, trasa ta jest Wielka, ale co powiesz o tej? - http://pedaluj.pl/trasa/3278/dookola-wroclawia/
Trasa jest naprawdę bardzo przyjemna i mało uciążliwa. Cały czas po ścieżkach rowerowych, albo mało uczęszczanych drogach poza miastem.
przejechałem: 2012-11-16
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: