Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Międzynarodowy Szlak Rowerowy Wiedeń - Morawy - Kraków Greenway Eurovelo R-4, odcinek małopolski.

~92.93 km 18Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (18)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Szlak Wiedeń - Morawy - Kraków został pomyślany jako trasa dziedzictwa przyrodniczo - kulturowego, łącząca ciekawe krajobrazowo regiony i zabytkowe miejscowości. Liczy ok. 700 km i prowadzi przez Dolną Austrię, południowe Morawy, Beskidy, Śląsk Cieszyński i Kotlinę Oświęcimską. Prezentowany północny fragment trasy znajduje się w województwie małopolskim i rozpoczyna się od mostu na Wiśle pod wsią Harmęże. Szlak prowadzi obok dawnych obozów koncentracyjnych w Brzezince i Oświęcimiu, przez zabytkowe centrum Oświęcimia, a następnie przez most na kanale Dwory i kładkę dla pieszych przez Wisłę. Dalej przez wsie Gromiec, Mętków, Babice, obok zamku Lipowiec i drogami szutrowymi Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego do Regulic. Następnie przez Awlernę, Grojec i tunel pod autostradą do Zamku Tenczyn w Rudnie. Droga wiedzie przez las na wschód i po ponownym przekroczeniu autostrady urokliwą, jurajską doliną Sanki. Potem przez Baczyn, Czułów, Mników i Kryspinów do Krakowa pod Wawel.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

witam, Planuję przejechać tę trasę. Jak wygląda sytuacja z oznaczeniem trasy po drodze? Można się zgubić? Czy wydrukowana Twoja trasa stąd i oznaczenia na trasie wystarczą aby dojechać do Krakowa?
Stopień trudności:
Bardzo miła trasa, dość płaska :)
Stopień trudności: