Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

dla całej rodziny: bezpiecznie z Gdyni na Hel

~88.54 km 13Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Gdynia - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (13)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa w sam raz na rodzinną przejażdżkę "Kosą Północy". Drogę tę można w pełni polecić na rodzinną przejażdżkę, nawet z małymi dziećmi, dlatego, że została tak poprowadzona, aby omijała zatłoczone drogi pełne samochodów. Trasa ta to świetne tereny do jazdy rowerem przede wszystkim trekingowym, lub górskim. Poruszamy się po drogach asfaltowych, szutrowych, lub też betonowych, zdarzają się odcinki piaszczyste. Przebieg przedstawionej wycieczki częściowo pokrywa się za szlakiem pieszym niebieskim. Eskapadę rozpoczynamy w okolicach dworca PKP Gdynia Główna i poruszamy się za śladem. Na trasie spotykamy same atrakcje: - mijamy lotnisko Babie Doły, - możemy wejść na rybitwą mieliznę w Rewie, - przejeżdżamy przez rezerwat Beka, - jedziemy kilkusetletnią aleją lipową przed Rzucewem, - mamy możliwość obejrzenia pałacu w Rzucewie, - i te piękne widoki, klify na Kępie Puckiej, - Puck, - Władysławowo, - Jurata, - Hel. Nie sposób wymienić wszystkie atrakcje :) Piękne widoki rekompensują trud podjazdów na Kępie Puckiej, czy też pokonywania odcinków piaszczystych. Ta bliskość natury i ten wiatr od morza w słoneczny dzień. Cóż można więcej chcieć. Aby wrócić z Helu do do Gdyni, polecam zapakować rower na tramwaj wodny i zafundować sobie godzinny relaks na jego pokładzie, wpłynąć wprost na Skwer Kościuszki. Gorąco polecam!
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasę troszkę zmodyfikowałem ponieważ grupa z którą jechałem wolała wystartować z Rumi przez drogę Elektrociepłowni na Rewą, a dalej już według trasy tymooteusz. Trasa super, widoczki niesamowite. Polecam!
przejechałem: 2013-07-20
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo fajna i niewymagająca trasa, bardzo ładne widoki. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to odcinek Gdynia - Rewa proponował bym pokonać drogą techniczną Elektrociepłowni. Jest trochę dłuższa ale nie ma stromych podjazdów i ruch samochodowy na niej jest znikomy. Więcej szczegółów na http://pedaluj.pl/trasa/6760/do-rewy-szlakiem-cieplowniczym/
przejechałem: 2012-07-21
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: