Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Giżycko - Sztynort - Wilkasy

~60.44 km 7Planuję 7Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Giżycko - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (7)

Przejechali (7)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa zdecydowanie dla osób nie lubiących kręcić km. na asfalcie, ale malownicza i przyjemna ;) Trasa w min. 80% prowadzi drogami leśnymi, polnymi lub gruntowymi ubitymi. Zaczynamy w Giżycku przy biurze IT (tam polecam kupić mapkę Wielkie Jeziora Mazurskie wyd. ExpressMap - mapa ofoliowana i odporna na deszcz). Z Giżycka drogami aż do Pieczarek, tam zaczyna się zabawa! Odcinek od Nowego Harszu do drogi łączącej Harsz ze Sztynortem możemy pokonać w zaznaczony przeze mnie sposób (coś dla amatorów błota i odrobiny emocji), lub kierować się z Nowego Harszu na Harsz i dalej na Sztynort. W samym Sztynorcie polecam zjeść obiad w restauracji w starym kamiennym budynku przy drodze! Na granicy Sztynortu odbijamy z drogi w lewo i dalej kierujemy się czerwonym szlakiem, który poprowadzi nas aż do samych Wilkas. Wracając do początku szlaku czerwonego prowadzi nas on drogami polnymi i gruntowymi między wsiami. Jeśli ktoś potraktuje trasę jako wycieczkę całodniową polecam zabrać kąpielówki nad jeziorem Dejguny mijamy ładną odludną plażę. W Wilkasach kierujemy się drogą lub przyległą do Jeziora Niegocin drogą rowerową. Podsumowując trasa nie należy do trudnych (w mojej ocenie) jednak z uwagi na miejscami odcinki z mało ubitym podłożem może okazać się męcząca. Zapewniam jednak, że nie będziecie zmuszeni do pchania się w uliczny ruch i tłumy ludzi (na trasie mijałem kilka aut i 5 rowerzystów). Polecam zabrać większą ilość wody, od Sztynortu sklepów brak.
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

rewelacja! jak całe Mazury!!!
Wrażenia:
Stopień trudności: