Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Domaszków - Czarna Góra - Bystrzyca Kłodzka

~64.28 km Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Domaszków - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa zaczyna się w Domaszkowie, gdzie wysiadamy na dworcu PKP. Przejazd do Nowej Wsi wiedzie asfaltem jednak cały czas pod górkę. Stąd można od razu ruszyć na Mały Śnieżnik lub zjechać do Goworowa. Tutaj zaczyna się absurdalnie długi podjazd aż na sam szczyt Małego Śnieżnika (1326m). Potem zjazd, częściowo po wąskiej, kamiennej ścieżce, do schroniska Na Śnieżniku. Potem zjazd na północ do Czarnej Góry. Skorzystaliśmy z wyciągu i po 15 minutach byliśmy na szczycie (1234m). Na prawo od stacji wyciągowej zaczyna się ścieżka rowerowa. Bardzo stroma i trudna technicznie ze względu na nachylenie, liczne skały i spadki. Następnie przejazd szlakiem zielono-czerwonym i drogą rowerową do Konradowa. Szlak ciężko odnaleźć więc trzeba jechać "na nosa", "po słońcu" lub "na gps'a" - jak kto woli. Z Konradowa do Bystrzycy Kłodzkiej już po asfalcie przez okoliczne wioski. Niestety przed samą metą czekało na nas parę niezłych podjazdów. W sam raz na pozbycie się ostatnich resztek sił. Trasa zajęła nam 10 godzin.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.