Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Włochy - Lasek Bielański - Wola - Włochy

~28.71 km 10Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (10)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa w 85% prowadzi ścieżkami rowerowymi. Pojedziemy do Lasku Bielańskiego, a potem z powrotem na Włochy. Star na Rondzie Dudajewa przy KFC, poruszamy się ścieżką rowerową wzdłuż Al. Jerozolimskich, aż do Ronda zesłańców Syberyjskich. Potem kierujemy się pod tunel pod torami dworca kolejowego W-wa Zach. w kierunku Al. Prymasa Tysiąclecia. Historycy uważają że ten tunel w czasie wojny pełnił rolę komory gazowej. Na ścianach wisiały kiedyś informacje i tablice upamiętniające na ten temat, ale jak zawsze w Polsce komuś to przeszkadzało i uległo dewastacji. jedziemy aż do ul. Wolskiej, przy której będziemy musieli przejechać na drugą stronę. Potem ścieżką aż do ul. Broniewskiego. Po drodze będziemy mijali Park Szymańskiego, Park Moczydło ze Stadionem Olimpii, Lasek na Kole i CM Wojskowy Powązki i Forty Bemowo. Ścieżka prowadzi przez wielopoziomową estakadę. Od ul. Broniewskiego jedziemy przy Parku Olszyna do ulicy Okólnej. Warto na chwilę odwiedzić któryś z wcześniej wymienionych obiektów Parkowych lub Leśnych, lub cmentarz. Są tam pochowane znane osoby, nawet z czasów komunistycznych jak Bierut, Gomułka, Marchlewski, Świerczewski. Ulicą okólna dojedziemy do Marymontu, gdzie musimy przedostać się na druga stronę ul. Marymonckiej którą dojedziemy do ul. Podleśnej. Ulicą Podleśną zaprowadzi nas do Lasku Bielańskiego. Lasek Bielański jest ścisłym rezerwatem przyrody, więc ruch rowerowy dopuszczony jest tylko na nielicznych ścieżkach, trzeba uważać na znaki. Przez lask dostaniemy się do ul Kamedulskiej i Dewajtis, przy których znajdziemy zespól klasztory Kamedułów. Na terenie wokół klasztoru powstała szkoła, seminarium i uniwersytet katolicki. Jest tam też bardzo ładny kościół barokowy. Po obejrzeniu kościoła kierujemy się laskiem po drugiej stronie ulicy Dewajtis, do wyjazdu na ulicę Marymoncką i Przy Agorze. Ścieżką dla rowerów ul. Marymoncką z powrotem jedziemy do Podleśnej, ale skręcamy w prawo w ul. Podczaszyńskiego, potem Perzyńskiego i Rudnickiego do Maczka, a Maczka do ścieżki w z dłuż Al. Armii Krajowej. Jedziemy do Wolskiej i w prawo, koło Parku Szymańskiego i Sowińskiego, mijamy cm. Wolski Prawosławny dojedziemy aż do cm. Wolskiego, aż do Ciepłowni Wola do skrzyżowania ze Dźwigową. Tunelami na Dźwigowej do Globusowej pod tunel PKP WŁOCHY do Popularnej i Popularną do Ronda Dudajewa. Trasa ciekawa, i trochę wyczerpująca. spora ilość ciekawych miejsc do zobaczenia, po za tym można odpocząć na łonie natury na polanie w Lasku Bielańskim. W sam raz na wycieczkę z dziećmi. POLECAM.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa bardzo fajna, bezpieczna, bo nie trzeba jeździć po drogach, ale posiadaczom rowerów crossowych z cienkimi oponami, czy trekingów polecam ominąć Lasek Bielański i pojechać trochę dalej, w kierunku Wisłostrady. Da się to zrobić ścieżkami rowerowymi.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
o
Stopień trudności:
Ciekawa trasa na weekendowy wypad z dziećmi. Dłuższy odpoczynek na polanie w Lasku Bielańskim, na pewno nie zaszkodzi.
Stopień trudności: