Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Skierniewice - Śladów

~129.15 km 2Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras

Planują (2)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa rozpoczyna się w Skierniewicach. Należy skierować się na Nieborów można ulicą (ale odkąd otwarto węzeł na A2 w Nieborowie a nie otwarto jeszcze węzła w Wiskitkach jest tutaj dosyć znaczny ruch drogowy) lub lasem - kierując się na osiedle Widok, stamtąd ulicą Nowobielańską do Puszczy Bolimowskiej a następnie, po ok. 2 kilometrach skręcając w lewo na żółty szlak turystyczny, który prowadzi nas do miejscowości Piaski tuż pod Nieborowem. W Nieborowie należy kierować się na miejscowość Kompina, po czym po przejechaniu dziwacznego drewnianego mostku, przeciąć trasę nr. 2 i kierować się na Rybno a następnie na Ruszki (samochodów raczej zbyt dużo tu nie spotkamy). W Ruszkach na rondzie należy skierować się prosto w kierunku na Płońsk trasą nr. 50. Na początkowym etapie trasy, wzdłuż ulicy jest wytyczony chodnik pieszo rowerowy, który urywa się po ok. 5- 7 kilometrach a natomiast na odcinku ok. 3 km. pojawia się równoległa do 50tki droga asfaltowa. Dalej niestety trzeba jechać ulicą (niestety trasa o dosyć dużym ruchu samochodów). Jest tam również znak zakazujący ruchu dla rowerów ale co dziwne ustawiony na bocznej ulicy- do miejscowości Młodzieszyn a nie na 50-siątce...(Istnieje też alternatywa - leśna ścieżka po Puszczy Kampinoskiej ale jak to w lesie - łatwo się tam zgubić nie znając trasy). Trasa nr. 50 prowadzi bezpośrednio do mostu na Wiśle i do Wyszogrodu, gdzie jest bardzo przyjemny widok na Wisłę z dosyć wysokiego brzegu. By dojechać do miejscowości Śladów należy drogą powrotną ok. 4 - 5 km. za mostem na Wiśle w miejscowości Kamion skręcić w lewo na kolejny most - tym razem na Bzurze (most chwilowo w remoncie ale rowerem można przejechać ;) ). Po ok. 4 -5 km. dojeżdża się do miejscowości Śladów. Z tą okolicą wiążą się 2 historie: w 1410 roku przeprawiały się tędy wojska Jagiełły idące na wojnę z Zakonem Krzyżackim a podczas II Wojny Światowej wojska niemieckie dokonały tutaj zbrodni wojennej - zastrzelono tutaj blisko 300 osób w tym około połowa cywilów. W Śladowie tuż przy Wiśle stoi dziś pomnik upamiętniający te wydarzenia. Następnie należy się skierować na miejscowości Brochów i Sochaczew (w prawo na skrzyżowaniu tuż przy końcu miejscowości Śladów) by po 15- 20 kilometrach znaleźć się w Sochaczewie a stamtąd trasą 705 kierować się na Skierniewice przez miejscowość Bolimów - ruch samochodów raczej przeciętny. Z tą miejscowością również wiąże się historia - w 1915 roku po raz pierwszy użyto tutaj, acz nieskutecznie, broni chemicznej.
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

OK
przejechałem: 2012-09-16
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności: