Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Na górę Żar

~19.71 km 36Planuję 12Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Żywiec - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (36)

Przejechali (12)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo ciekawa trasa rowerowa. Początek bardzo łatwy - aż do zapory w Tresnej. Tutaj zaczyna się dosyć długi, ale za to bardzo malowniczy podjazd na górę Żar. Na szczyt można wyjechać w niecałe 40 minut. Słabsi zawodnicy mogą skorzystać z kolejki linowo-terenowej i wywieźć rower na szczyt.
reklama

Komentarze (9)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Troszkę pod górkę ale krótko. Warto dla pięknych widoków i satysfakcji...
Stopień trudności:
Cudowna trasa, piękne widoki :) Polecam!
Stopień trudności:
Widok ze szczytu wspaniały i jaka satysfakcja.
Stopień trudności:
Super trasa na niedzielne wypady :)
Stopień trudności:
Bardzo malownicza trasa, warto się wybrać. Jeśli ktoś wątpi w swoje siły, może wsadzić rower do kolejki i wyjechać na sam szczyt. Koszt to około 5-6 zł za rower. Jednak sam zjazd jest tak atrakcyjny, że warto wydać te kilka złotych. Co prawda podczas wyjazdu możemy natknąć się na znak "zakaz wjazdu", jednak dotyczy on głownie samochodów.
Warto "wymęczyć" na górę dla samego widoku na zaporę i okolice :-)))
Stopień trudności:
Ciekawa trasa z długim podjazdem. W dół można osiągnąć takie prędkości że czasem trzeba uważać bo łapią na suszarkę ;). Jeśli dysponujemy rowerem typu full (w ostateczności solidnym góralem) to możemy skorzystać z trasy DH biegnącej wzdłuż kolejki.
Stopień trudności:
Bardzo ciekawa uphillow'a trasa. Jest dosyć łatwa jak na swój typ, lecz widoki i piękny krajobraz Żywiecczyzny czynią ją naprawdę wyjątkową. W lato ponownie planuję dostać się na szczyt - mam nadzieję, że pogoda dopisze bardziej niż ostatnim razem :).
Stopień trudności:
Podjazd pod Żar sama przyjemność, dla początkujących uphillowców świetne miejsce. Ja podjeżdżałem w marcu, kiedy to na większości trasy leżał śnieg. Dodatkowo padał na mnie deszcz ze śniegiem, ale i tak wycieczkę mogę zaliczyć do udanych. Zjazd równie fajny, chociaż nie da się rozpędzić bardzo szybko, bo zakręty ograniczają.
Stopień trudności: