Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Otwock - Karczew - Dąbrówka

~27.07 km 7Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Otwock - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (7)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Dojeżdzamy do Otwocka koleją lub samochodem. Z rynku ruszamy ulicą Andriollego, około 2,5 km. Następnie przejeżdzamy przez skrzyżowanie z ulicą Narutowicza i dojeżdzamy do uliczki Hrabiego zaraz za budynkiem Medycznej Szkoły Zawodowej. Wjeżdzamy w sosnowy dukt, po około 500 m po prawej stronie pod linią wysokiego napięcia podziwiamy resztki żydowskiego kirkutu, kontynuujemy prosto do miejscowości Karczew, wjeżdzamy ulicą Armii Krajowej. Następnie przy kościele skręcamy w lewo w ulice Żaboklickiego i jedziemy asfaltem przez Janów i Brzezinkę aż do miejscowości Łukówiec. Tam musimy znaleźć niebieski szlak rowerowy, który odchodzi od głownej drogi wsrod pól skrajem lasu, w lewą stronę. Wjeżdzamy w las, fragmentami zabagniony i błotnisty. Kontynuujemy około 3-4 km aż do szerokiej bitej drogi z białego tłucznia, tzw. Drogi Królewskiej, porzucamy szlak niebieski i skręcamy na tą drogę w lewo. Po kolejnym 1 km widzimy skrzyżowanie i płytę, tzw kamień Leśników z 1934, skręcamy w prawo, w tzw Czerwoną Drogę, wyłożoną fragmentami cegieł. To szlak czerwony Po około 1km skręcamy w prawo i dojeżdzamy do dwóch poniemieckich bunkrów. Po zwiedzaniu wracamy do rozwidlenia i kontynuujemy czarnym szlakiem w lewo. Szlak po 1,5 km skręca ostro w las w lewo. Jedziemy dalej szlakiem aż wrócimy z powrotem na drogę Królewską. Ona doprowadza nas po około 1 km do siedziby Parku - Baza Torfy oraz rezerwatu Torfy. Można odwiedzić rezerwat (dodatkowa pętl 1,5 km) następnie wracamy na szlak czarny który doprowadzi nas aż do Czerwonej Drogi i kirkutu. Ulicą Hrabiego wracamy do Andriollego i potem do centrum Otwocka. Trasa ładna, urozmaicona, wiele miejsc wartych odwiedzenia. W 3/4 dobre drogi, asfaltowe lub tłuczeń. Lesne drogi wyboiste, dużo korzeni, częsciowo zabagnione. W sumie przejechałem pętle o długości około 30 km.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa odwiedza kilka fajnych miejsc ale jest też długi odcinek asfaltowy przez wioski, mniej ciekawy.
Stopień trudności: