Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

WTR Skawina - Oświęcim (i z powrotem :)

~60.85 km 1Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Mimo licznych prób nie znalazłem w necie szczegółowego szlaku trasy WTR ze Skawiny do Oświęcimie i dalej na Brzeszcze. Pozostało zweryfikować to samemu. Wyruszyłem ze Skawiny. Początek po szlaku rowerowym ale to skończyło się bardzo szybko i dalszy odcinek aż do Podłęża to praktycznie mniej lub bardziej uczęszczane lokalne drogi. Od Podłęża jest już wytyczony szlak rowerowy ale dominuje ubity szutr. Dopiero od mostu w Zatorze aż do Oświęcimia mamy asfaltowy szlak rowerowy. Trasa płaska, z jednym sporym podjazdem od zapory w Łączanach do Kamienia (w drugą stronę podjazd ostrzejszy). Szlak dość gwałtownie kończy się w Oświęcimiu przy moście z drogą 933, rozmawiałem z miejscowymi rowerzystami i ich zdaniem odcinek z Oświęcimia do Brzesza to ciągle plac budowy. To czego brakuje na trasie to kruczków - ja spotkałem tylko dwa blisko Skawiny - później pustka. Jeżeli ktoś zapragnie uzupełnic zapasy to też jedynie w dwóch sklepach w Kamieniu. Ogólne wrażenie jednak pozytywne - długość tam i z powrotem około 122km.
14.05.2017
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
reklama

Komentarze (1)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.