Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wrocław - Chrząstawa Wielka - Borowa - Dobra - Wrocław

~86.03 km 12Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (12)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Wrocławia dojeżdżamy do Chrząstawy, dalej już jedziemy leśnymi duktami. Są tu piękne lasy,warto tu w sezonie wybrać się na grzybki. Po przebiciu się do asfaltu skręcamy na północ i po minięciu Ligoty Małej skręcamy ponownie w lewo. Następnie tuż przed Oleśniczką kierujemy się tym razem w prawo i po kilku kilometrach docieramy do Borowej. We wsi po lewej stronie odnajdujemy piękny pałac, odbudowany w 1905 r. Po krótkim odpoczynku jedziemy dalej i po minięciu Stępnia dojeżdżamy do wsi Dobra, gdzie natrafiamy na dwór obronny z 1632 r. i przebudowany kościół parafialny z drewnianą dzwonnicą z 1670 roku. Do Wrocławia wracamy przez Szczodre, Domaszczyn i wrocławskie osiedle Psie Pole.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Odcinek do Chrzastawy dosyc ruchliwy, mimo ze dzisiaj wolne. W Dobrzykowicach mozna dodatkowo skrecic w lewo i zobaczyc dom, gdzie krecili Samych Swoich:) Do Pałacu w Borowej nie dalo sie dojechac blizej, brama byla zamknieta. Natomiast ten zamek z Dobrej bardzo fajny, mila obsluga, mozna na zewnatrz posiedziec:) W Domaszczynie zaraz za tabliczka z nazwa miesjcowosci mozna jeszcze skrecic w prawo w ulice Zamkowa i zobaczyc zameczek mysliwski, ale tylko tak jak palac w Borowej, czyli tylko przez ogrodzenie! Mi z błądzeniem po lesie wyszlo równo 100 km:)
przejechałem: 2013-05-01
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa niezbyt długa. Po drodze mijamy ładne lasy i kilka zabytków, co podnosi atrakcyjność wycieczki.
Stopień trudności: