Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Na borówkową

~19.97 km 3Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Pierwsza połowa trasy prowadzi po płaskim terenie. Wyjeżdżamy z miejscowości Ujeździec w okolicach Paczkowa, niedaleko za miejscowością zjeżdżamy z drogi asfaltowej na utwardzoną polną, która prowadzi do granicy. Tam mijamy nowo wybudowany staw. Przejeżdżamy miejscowość Javornik, kierujemy się do Travnej. Tu trasa prowadzi już cały czas pod górkę, po świetnym gładkim asfalcie. Za Travną znajduje się parking gdzie możemy zaopatrzyć się w dodatkowe napoje. Za ostatnim sklepem, zjeżdżamy na szlak rowerowy. Droga jest utwardzona, ale liczne luźne kamienie trochę utrudniają wjazd. W pewnym momencie dojeżdżamy do drewnianej budki i krzyżówki. Proponuję skręcić najbardziej w lewo, stąd już ok 2 km do szczytu. Na górze w sezonie otwarty jest mały bar, można się napić czeskiego piwa, zjeść kiełbaskę. Z wierzy na borówkowej jest świetny widok na jeziora Paczkowskie, Otmuchowskie i Nyskie.
reklama

Komentarze (3)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa bardzo fajna głównie dlatego, że prowadzi po czeskich równych i gładkich asfaltach :). Po zjechaniu z asfaltu warto upuścić troszkę powietrza z kół gdyż jest bardzo dużo luźnych ostrych kamieni. Dla amatora można powiedzieć, że trasa wymagająca dobrej kondycji. W każdym razie warto bo widoki na okolice z wieży widokowej oraz w trakcie jazdy są super. Polecam !!
Trasa bardzo fajna i wymagająca. Warto troszkę poćwiczyć kondycję przed próbą "zaatakowania" Góry Borówkowej. W każdym razie warto, bo widoki bardzo śliczne.
Stopień trudności:
Świetne widoki, mały ruch samochodów, dobra jakość dróg.
Stopień trudności: