Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Koszalin - Dąbki - Dąbkowice - Dąbki - Koszalin

~36.22 km 2Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Koszalin - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę można rozpocząć w dowolnej części Koszalina, a następnie skierować się na Górę Chełmską. Po podjechaniu na szczyt czeka nas już zjazd praktycznie do samego Kłosa, skąd kierujemy się na Sianów. W Skibnie warto na chwilę zatrzymać się na wiadukcie i spojrzeć na widoki. Praktycznie do Dąbek jest kila górek, które nie powinny sprawić większego problemu z podjechaniem pod nie. Między Wierciszewem a Bielkowem pobocze jest fatalne (łata na łacie). W samych Dąbkach warto wybrać się do Dąbkowic - trasa z płyt betonowych, równa jak stół, jedzie się lasem (w upalne dni miły chłodek i cień od palącego słońca). Mniej więcej na 3-4km jest mostek umożliwiający przejazd nad rzeczką łączącą jezioro Bukowo z morzem. Niestety droga kończy się na terenie Kapitanatu i nie ma możliwości aby przejechać całą mierzeją (ewentualnie pozostałą część trasy można pokonać plażą). Mimo wszystko gorąco polecam ten kawałek trasy do przejechania. Z Dąbek wracamy tak samo do Koszalina lub w Sianowie kierujemy się bezpośrednio na Koszalin z pominięciem Kłosa.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Z tej trasy najbardziej lubię odcinek Dąbki-Dąbkowice.
przejechałem: 2015-05-16
Pogoda:
Wrażenia:
góra Chełmska to moja pięta achillesowa
Stopień trudności: