Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Biecz - Kraków - Wieliczka

~131.61 km 2Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Biecz - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Start wyznaczony został na rynku w Bieczu. Z tego miejsca kierujemy się na skrzyżowanie z ul. Binarowską i skręcamy w lewo. Teraz cały czas jedziemy do Gromnika drogą wijącą się przez malownicze pasmo Brzanki. Po drodze w Binarowej i Rożnowicach mijamy zabytkowe kościoły drewniane. W Gromniku kierujemy się dalej na północny zachód w kierunku Zakliczyna. W samym Zakliczynie warto zrobić pierwszy postój na śniadanie:) Potem wyruszamy ruchliwą drogą w kierunku (za mostem na Dunajcu skręt w lewo) Melsztyna - warto zwiedzić pobliskie ruiny Zamku na wzgórzu. Następnie cały czas jedziemy do ronda w Jurkowie- tu skręt w pierwszy wyjazd( niestety ruch jest coraz większy nad drodze w tej okolicy). Potem po kilku km w Tworkowej skręcamy w lewo na Lipnicę Murowaną (miejscowość słynna z ogromnych palm wielkanocnych). Po przejeździe przez Lipnice Dolną i Górną dojedziemy do Połomu Dużego- tu skręt w prawo i cały czas prosto do Nowego Wiśniczu - warto tutaj zrobić postój na zwiedzanie rynku i okolicznego Zamku. (oraz muzeum). Po przerwie ruszamy drogą Olchawską do Olchawy, następnie skręcamy na skrzyżowaniu na Zawadę. W tej miejscowości kierujemy się na Nieprześną, Dąbrowicę i Gierczyce. W tym miejscu dojedziemy do drogi wojewódzkiej nr 967, gdzie skręcimy w lewo na Siedlec. W Książnicach skręcamy w prawo na Cichawę, a potem dalej na Krakuszowice, Wiatowice. Z Wiatowic jedziemy na Zborówek i przy DW 966, skręcamy w prawo na Trąbki. Drogą nr 966 jedziemy aż do samej Wieliczki. W tym mieście postój na Rynku, a potem przejazd wąskimi uliczkami Brata Alojzego Kosiby (po lewej stronie miniemy bliźniaczy klasztor do tego w Bieczu), następnie Reformacką przecinamy DK 4 i kierujemy się na północ. Następnie skręcamy w prawo w Długą i za moment w lewo w Wygoda. ul. Wygoda zmieni się w ul. Potrzask; przejedziemy nad autostradą A4, i ul Potrzask dojedziemy do ul. Sucharskiego- pora na skręt w lewo. Następnym skrętem w prawo wjedziemy na ul; Półłanki, którą to dojedziemy na Rybitwy. Na skrzyżowaniu z ul. Botewa skręcamy na ścieżkę rowerową w lewo i trzymamy się ścieżki cały czas do skrzyżowania z Saską. W tym miejscu skręcamy w prawo i jadąc Saską dojedziemy do skrzyżowania ze Stoczniowców, tu dalej prosto i w ten sposób znajdziemy się na stopniu wodnym Dąbie. Zaraz po przejechaniu przez Wisłę, skręcamy w prawo na ścieżkę, przeprowadzamy rower pod mostem i kierujemy się na zachód ścieżką rowerową.Ścieżka ta zaprowadzi nas pod sam WAWEL, będący końcem całej trasy. Trasa całkowicie poprowadzona po drogach asfaltowych. Trudnością może być ruch samochodowy na fragmentach trasy. Bardzo duża ilość atrakcji po drodze wydłuży całą wycieczkę nawet do ponad 12 godzin. Sugerowane jest więcej postojów ze względu na dużą liczbę podjazdów na całej trasie. Polecam tę wycieczkę dla osób jeżdżących regularnie o dobrej kondycji - bardzo męczy szczególnie w upalne dni.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.