Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Biecz - Liwocz - Biecz

~44.29 km 2Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Biecz - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa bardzo zróżnicowana pod względem nawierzchni oraz różnicą wzniesień. Trasa zaczyna się na rynku w Bieczu i kierujemy się w stronę Jasła. Po przejechaniu przez most na potoku Sitniczanka, skręcamy w ul. Przedmieście Górne( nowo wyremontowana droga). Tą drogą dojedziemy do Święcan, gdzie na skrzyżowaniu skręcamy w lewo. Na końcu wsi Święcany skręcamy w prawo w ubitą polną drogę i jedziemy cały czas prosto do góry( długi podjazd). Przy małych zagajnikach po prawej stronie skręcamy ostro w prawo i dojeżdżamy do ubitej ulicy, gdzie skręcamy w prawo. Przy wyjeździe ze wsi Jabłonica skręcamy w lewo w ubitą szutrową drogę i kierujemy się na wschód. Następnie skręcamy w lewo i wjeżdżamy w lokalną drogę- tu też skręt w lewo. Trzymamy się cały czas tej drogi, aż do granicy lasu. Od tego momentu mamy cały czas pod górkę. Cały czas kierujemy się ubitym szlakiem pod górę aż do małego wyrównania terenu. Następnie odbijamy delikatnie w prawo( stromy podjazd). I po kilkuset metrach znajdziemy się pod wieżą widokową Kościoła na górze Liwocz. Polecany postój- widoki niezapomniane, na całą dolinę Ropy i pogórze Ciężkowickie. Droga powrotna, to zjazd wzdłuż drogi krzyżowej w dół( uwaga na pieszych i stromy zjazd). Po zjeździe dojedziemy do parkingu samochodowego- od tego momentu znajdziemy się po raz kolejny na drodze asfaltowej. Stąd jedziemy cały czas w dół, aż do skrzyżowania w miejscowości Ujazd- tu skręt w prawo i jedziemy cały czas prosto do skrzyżowania w miejscowości Wróblowa-tu skręt w prawo i kolejny długi podjazd. Poprzez Lipnicę dolną i górną dojedziemy do skrzyżowania (Lisów-Jabłonica) gdzie skręcamy w lewo na południe. Potem kolejny podjazd, a tuż za nim przy wyjeździe z lasu, skręcamy w lewo(widok z obrzeża lasu wart polecenia). Trzymamy się drogi gminnej, którą dojedziemy do wsi Święcan, gdzie już byliśmy wcześniej. Tym razem, skręcamy w prawo i od razu w lewo na znaną już trasę. Przed nami ostatni długi pochyły podjazd. Kierujemy się cały czas już do mety na rynku w Bieczu tak samo jak jechaliśmy na początku. Trasa bardzo męcząca, szczególnie w gorące dni. W lesie należy uważać aby się nie zgubić. Duży ruch może wystąpić w okolicach Liwocza, w weekendy.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa wymaga dobrej kondycji, ale daje możliwość podziwiania pogórza Ciężkowickiego i doliny Ropy- krajobraz naprawdę warty wycieczki!
Stopień trudności: