Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

ulicami Krakowa

~25.51 km Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kraków - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują

Nikt jeszcze nie planuje przejechać tej trasy. Bądź pierwszy!

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa na kilka godzin dobrej jazdy po fajnych punktach widokowych Krakowa. Rozpoczynamy od najmniejszego kopca Wandy zaraz niedaleko Kombinatu(zwiedzanie darmowe). Z kopca kierujemy się Igołomską na wschód( po drodze niedaleko przystanku tramwajowego jest schowany za garażami fort MOGIŁA), ale na skrzyżowaniu z Giedroycia skręcamy w prawo. Dalej jedziemy poprzez ul. Podbipięty-na rondzie koło mostu Wandy prosto. Następnie wjeżdżamy w ul. Na Załęczu i jedziemy w sąsiedztwie Elektrociepłowni Kraków. Dojeżdżając do trasy nowohuckiej skręcamy w lewo i przez most nowohucki dalej jedziemy prosto. Zaraz za dużym skrzyżowaniem z Wielicką odbijamy delikatnie na prawo i trzymamy się wzgórza Lasoty/ Przed nami będzie widoczna kładka nad ul. Powstańców Wielkopolskich- przejeżdżamy przez nią od strony Wzgórza Lasoty i kierujemy się wpierw drogą a potem ścieżką na kopiec Krakusa( dawny fort obserwacyjny, można wejść za darmo). Tutaj już jest wyżej- przez co więcej widać( na wschód widzimy hutę, na zachód widać kolejny cel-kopiec Kościuszki). Po krótkiej przerwie wracamy na stronę wzgórza Lasoty i kierujemy się wzdłuż ul. Powstańców Śląskich na południe, jednak zaraz obok budynku SKANSKA`iej odbijamy na rondo matecznego i kierujemy się ul. Konopnicką do ronda Grunwaldzkiego. Tam dalej prosto, za mostem Dębnickim skręcamy w lewo w ul. Kościuszki i tą drogą kierujemy się do pętli tramwajowej na Salwatorze. Następnie tuż za pętlą odbijamy w prawo w ul. św. Bronisławy i tutaj rozpoczynamy długi i bardzo męczący dla początkujących podjazd aż do samego kopca Kościuszki. W trakcie jazdy nazwę zmieni ulica w Al. Waszyngtona. Po dotarciu na miejsce warto zrobić sobie odpoczynek pod kopcem. Wartym polecenia jest wejście (płatne) na sam kopiec i widok na cały Kraków, dodatkowo można odwiedzić muzeum w forcie(w kompleksie fortu siedzibę ma radio RMF FM). Po 3 z kolei forcie pora wyruszyć do ostatniego kopca Piłsudskiego. Jedziemy do niego cały czas Al. Waszyngtona, następnie w prawo w Starowolską i za 300m w lewo w ul. Leśną. Tutaj po raz kolejny rozpoczynamy długi i mozolny podjazd pod górę. Po dojeździe na szczyt wzniesienia przed nami pojawi się krakowskie ZOO, które warto odwiedzić. Jest tu też możliwość odpoczynku i posilenia się przed podjazdem do ostatniego kopca. Spod ZOO (samo zwiedzanie ZOO zajmuje ponad 3 godziny) ruszamy aleją Żubrową, następnie skręcamy w prawo w aleję Pustelnika i potem cały czas prosto aleją Do Kopca. Droga asfaltowa zaprowadzi nas na parking obok kopca. Dalej pozostaje samo podejście(podjazd) pod kopiec i wejście na szczyt. Widok będzie rekompensatą całej tej wycieczki. Z kopca można podziwiać starty i lądowania samolotów z lotniska Balice-Kraków. Trasa jest w 70% po asfalcie lub ścieżkach chodnikowych, natomiast podjazdy pod kopce są po ubitych trasach. Trasa polecana w pogodne- warto mieć ze sobą lornetkę, na pewno się przyda!
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Oryginalna nazwa to TRASA 4 KOPCÓW Krakowa.
Rewelacyjne widoki.
Stopień trudności: