Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

do kompleksu parkowo-pałacowego w Ostromecku

~19.48 km 4Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa przebiega przez Skłudzewo-Miejscowość położona jest na widokowej skarpie pradoliny Wisły.Na jej terenie znajduje się zespół pałacowo-parkowy z XIX w., z neogotyckim dworem wybudowanym dla Augusta Brauera z Bremy. We wschodniej części parku (pomnikowe dęby, platany, klony; rośnie tu również ostnica Jana) znajduje się cmentarz rodzinny Brauerów. W pałacyku od 1989r. mieści się siedziba Fundacji Piękniejszego Świata. Następnie jedziemy przez Dąbrowę Chełmińską i tu choć nie ma tego na mapie powyżej radzę zaraz za torami na skrzyżowaniu skręcić w lewo i jechać przez Wałdowo Królewskie ponieważ można zaliczyć bardzo przyjemny zjazd z górki (ja rozpędziłem się tam do 54,7 Km/h) i zarz za tym zjazdem skręcamy w prawo i tak już asfaltową drogą przez las do samego Ostromecka, jesli ktos chce sie tam wybrać z mniejszym dzieckiem proponuje drogę dokładną jak na mapie ponieważ pomiędzy Dąbrową Chełmińską a celem wyjazdu jest bardzo ładnie zrobiona droga rowerowa w samym Ostromecku można obejrzeć także kompleks pałacowo-parkowy z tym że ten jest dużo bardziej okazały od tego w Skłudzewie.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Polecam wszystkim. Łatwa i bardzo przyjemna trasa.
Stopień trudności: