Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Kroczycka - Bobolice - Niegowa

~35.5 km 6Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kroczyce - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (6)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Start Kroczyce centrum, gdzie bez problemu można pozostawić samochód na parkingu. Zwiedzamy XIX-wieczny Kościół Pn. św. Jacka i Marii Magdaleny. Główny ołtarz zrobiony jest z kalcytu w kształcie Groty z Lourdes.Na terenie kościoła możemy równiez zobaczyć Pomniki przyrody Lipa wiek około 500 lat. Ruszamy szosą w kierunku Kostkowic. Po przejechaniu ok. 3,5km skręcamy w lewo. Przed sobą mamy kompleks 4 zbiorników wodnych zlokalizowanych na rzece Białce. Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc dla wędkarzy. Dwa zalewy, w tym jeden dostępny do kąpieli (niezagospodarowany). W sezonie można wynająć kajaki, łódki itp. na przystani przy zalewie. Powierzchnia 34ha. Jedziemy ok. 1,6km i skrecamy w prawo jedziemy pod wiaduktem i po 500m skęcamy w lewo. Kierujemy się w kierunku Zdowa gdzie W okolicach tej wsi wypływa Białka (dopływ Krztyni), niewielka rzeczka dorzecza Pilicy. Po przejechaniu ok. 2km skręcamy na w lewo a nastepnie po ok.350m w prawo przejeżdżamy obok szkoły w Zdowie i kierujemy się w kierunku Bobolic. Trasa terenowa w piasczysta ok.2km teren płaski.Dojeżdżamy do szosy skręcamy w lewo i stąd mamy ok. 1km do zamku w Bobolicach. Zamek Bobolice - główna atrakcja turystyczna tego regionu, zabytek o znaczeniu narodowym. Specjalnie dla turystów udostępnione są komnaty oraz znajdujące się wewnątrz zamku muzeum.Po zwiedzeniu kierujemy się do zgodnie z oznakowaniem trasy rowerowej do ruinów zamku w Mirowie(ok. 2km szosą ) Po dojechaniu możemy podziwiać ruiny zamku oraz panoramę całej okolicy. Dojeżdżamy do głównej szosy skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku Niegowy. Po przejechaniu ok. 1km zgodnie z oznakowaniem trasy rowerowej zielonej lub czarnej skręcamy w lewo w kierunku Łutowiec, gdzie na wapiennej skale wznoszącej się na północ od wsi znajdują się nikłe resztki strażnicy, znanej jako Łutowiec. Pozostał tylko fragment kamiennego muru. Strażnica prawdopodobnie należała do szlaku Orlich Gniazd.Jadąc cały czas zielonym szlakiem rowerowym dojeżdżany do Niegowej a następnie przez las do Bobolic. Bobalicach mijamy zamek po prawej stronie przejeżdzamy obok budowanego Hotelu i karczmy w centrum skręcamy w lewo i jedziemy czarnym szlakiem w kierunku Hucisko. Początkowy fragment to szosa następnie las i piasek. Po wjechaniu na szczyty możemy się rozkoszować pięknymi widokami całej okolicy. Szosa zjazd dość ostry ok 60km/h. Dojeżdżamy do drogi 792 skręcamy w lewo i kierujemy się w kierunku Kroczyc ok 7km ruch samochodów dość spory. Po lewej stronie mijać będziemy górę Zborów. Dojeżdżamy do Centrum Kroczyc, gdzie kończymy naszą trasę.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Byłem na urlopie w Kroczycach, i krążyłem rowerem po tych okolicach. Na zamek w Bobolicach też pojechaliśmy 4 osobową grupką rowerami. Jura krakowsko-częstochowska to wspaniałe miejsce na rowerowe wycieczki.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo przyjemna trasa. Trochę ją zmodyfikowałem: odcinki asfaltowe przejechałem szlakami leśnymi (m.in. czerwonym). Polecam
Stopień trudności:
Atrakcyjna trasa widokowa
Stopień trudności: