Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

dookoła Zalewu Rybnickiego

~17.63 km 67Planuję 18Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (67)

Przejechali (18)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa łatwa i niezbyt długa, więc doskonała na rodzinną wycieczkę rowerową. Około 90% trasy to widok na elektrownię. Druga połowa trasy prowadzi nas pod samą elektrownię a potem wzdłuż zalewu. Ruszamy z parkingu nieopodal stadniny koni w Stodołach. Wjeżdżamy w las i skręcamy w pierwsza ulicę w lewo, aby dojechać do ścieżki rowerowej. Przejeżdżamy przez osiedle domków i czarnym szlakiem wjeżdżamy prosto w las. Czarny szlak skręca w prawo ok. 50m przed przejazdem kolejowym. Jedziemy czarnym szlakiem wzdłuż rurociągu aż dojedziemy do przejazdu kolejowego. Za przejazdem czarny szlak prowadzi prosto do lasu, my jednak skręcamy w prawo i niebieskim szlakiem kierujemy się prosto na elektrownię. Kiedy miniemy zbiornik wodny z lewej strony szlak skręca w lewo by doprowadzić nas do przysiółku Grabownia. Główną drogą przez Grabownię jedziemy nadal niebieskim szlakiem. Dotarliśmy do skrzyżowania z drogą 78 Można też kontynuować wycieczkę niebieskim szlakiem na wprost my jednak skręcamy w prawo i główną szosą lub chodnikiem zjeżdżamy w stronę centrum aż do skrzyżowania przed stacją Orlenu i skręcamy w prawo w kierunku Rud i Raciborza. Droga rozwidla się, ale obydwie prowadzą do elektrowni. Od elektrowni jedziemy dalej główną drogą i tuż przed zalewem wracamy na niebieski szlak, którym jedziemy wzdłuż zalewu aż do zapory. Przy zaporze zatrzymujemy się w przystani na małe co nie co i odpoczynek. Ruszamy dalej przez zaporę. Za zaporą skręcamy w lewo i wracamy na parking.
reklama

Komentarze (10)

Średnia ocena trasy: 4.4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa w 3/4 fajna ale są odcinki tylko po ulicach gminy i tu lipa.... Ale z 6-io latkiem przejechałem więc ogólnie piątka :)
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo przyjemna trasa na przedpołudniowe spędzenie czasu. Dobrze oznakowana. Wiedzie wzdłuż zalewu, a także pośród delikatnie zacienionych ścieżek. Idealna na upalne dni.
przejechałem: 2017-07-22
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
fajna, spokojna
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo fajna i łatwa do jazdy z dziećmi
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa bardzo przyjemna i zróżnicowana. Jeden podjazd troszkę zmęczył syna ( rowerek jeszcze bez przerzutek )ale przejazdy przy zalewie, elektrowni i przez las naprawdę urokliwe.
przejechałem: 2012-10-06
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Przyjemna trasa, nie wymaga sporo. W sam raz do rekreacyjnej jazdy ale można też pokręcić trochę mocniej, trzeba jedynie uważać na innych uczestników, ponieważ jest to dość oblegana trasa.
przejechałem: 2012-09-01
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Polecam trasę na rodzinną wycieczkę.
Stopień trudności:
Tak dokładnie można wybrać się z rodzinka również polecam.
fajna trasa troszke krótka ale i tak polecam polecam
Stopień trudności:
Świetna na rodzinną wycieczkę.
Stopień trudności: