Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Tomaszów Mazowiecki - Góra Kamieńsk

~73.25 km 3Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Tomaszów Mazowiecki - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę na górę Kamieńsk rozpoczynamy na ulicy Św. Antoniego kolejno Oskara Lange i Jana Pawła. Ścieżką rowerową docieramy do Nagórzyc i kierujemy się na Swolszewice Małe. W Swolszewicach odbijamy w prawo, kolejno mijając Młoszów, Golesze Duże, Lubiaszów docieramy do Koła. Dalej jedziemy w stronę Piotrkowa Trybunalskiego. Do Piotrkowa wjeżdżamy ul. Wierzejską. Dalej kierujemy się ulicami: Wolborską, Marii Skłodowskiej, Śląską, Krakowskie Przedmieście. Jadąc tzw. "starą trasą" mijamy kolejno miejscowości: Longinówka, Janówka, Ignaców, Rozprza, Niechcice i docieramy do Kamieńska. Tu pierwszym zjazdem w prawo ul. Bartosza Głowackiego przecinając trasę Warszawa-Katowice (sygnalizacja świetlna) jedziemy w kierunku Bełchatowa. W miejscowości Ozga skręcamy w lewo. Po przejechaniu ok 1km docieramy do wyciągu narciarskiego. Aby wjechać na taras widokowy znajdujący się na górze przy "wiatrakach" nie skręcamy na parkingi pod stokiem, ale jedziemy prosto drogą wysypana drobnym kamieniem ciągnącą się wzdłuż góry. Tą drogą docieramy do skrzyżowania z drogą asfaltową prowadzącą (w prawo) do Kaliska. Ale my robimy nawrót i stromym podjazdem zaczynamy wspinać się na szczyt góry Kamieńsk. Trasa płaska, asfaltowa z wyjątkiem fragmentu ok 2km łączącym stok narciarski z drogą prowadzącą na szczyt. Sam podjazd wymagający sporego wysiłku. Trasa wbrew pozorom niezbyt ruchliwa.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

fajna
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Podjazd na Kamieńsk do łatwych nie należy, ale uważam to za punkt obowiązkowy :-) Przy zjeździe można wykręcić niezłą prędkość, ale trzeba uważać, bo trasa jest użytkowana przez samochody.
przejechałem: 2005-08-27
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Dla mnie super.
Stopień trudności:
dosko trasa