Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Kouty nad Desnou - Dlouhé Stráně

~15 km 2Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trudna trasa (15 km podjazd) w południowej części pasma Hrubý Jeseník z dużą różnicą wysokości. Piękne widoki, asfaltowa nawierzchnia zamknięta dla ruchu pojazdów silnikowych oraz motocykli (za wyjątkiem obsługi zapory i elektrowni szczytowo-pompowej). W trasę wyruszamy z ośrodka Horskie Centrum Sportu a Zabavy (centrum narciarskie i bike park) kierując się drogą nr 44 w kierunku Cervenohorskie Sedlo po około 1,5 km należy zjechać z głównej drogi w prawo przez mostek i rozpoczyna się pierwszy 4,5 km podjazd pod Dolni Nadrz - Dlouhé Stráně II (dolny zbiornik zapora). Pierwsza część podjazdu jest spokojna o niewielkim nachyleniu, po około 3 km dojeżdża się do rozwidlenia drogi, na którym skręcamy w lewo i rozpoczyna się druga 1,5 km część podjazdu o dużym procencie nachylenia trasy. Po osiągnięciu dolnego zbiornik, trasa przechodzi w lekki 1 km zjazd, na końcu którego rozpoczyna się prawdziwa 8 km wspinaczka pod górę. W trakcie wspinaczki występują różne procenty nachylenia trasy, wg mojego subiektywnego wrażenia (brak oznaczeń na trasie) występują nachylenia od 7% do 11%. Trasę kończymy na małym parkingu pod górnym zbiornikiem elektrowni szczytowo-pompowej Dlouhé Stráně (około 1280 m n.p.m., trasę rozpoczynamy na 550 m n.p.m.).
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Rewelacja bardzo polecam.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo fajna trasa z pięknymi widokami i trudnymi odcinkami podjazdu. Podjazd polecam szczególnie kolarzom lubiącym etapy górskie. Jadąc tą trasą mamy wrażenie, jak byśmy wspinali się na finałowy szczyt wielkiego Tour de France lub Giro, z tą tylko różnicą, że nie ma kibiców tworzących szpaler :).
Stopień trudności: