Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Kostrzyn - Promno - Park krajobrazowy

~37.27 km 4Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zaczynamy na ul. Mickiewicza w Kostrzynie kierując się cały czas prosto w stronę Pobiedzisk. Czeka nas po drodze kilka szybkich zjazdów po których następnie występują dość strome podjazdy ( Promno ). Gdy dojedziemy do Pobiedzisk skręcamy pierwszą w prawo ( drogowskaz Kociałkowa górka ). W miejscowości Kapalica wjeżdzamy w teren parku krajobrazowego. Długi zjazd i długi podjazd. ( trochę gorsza nawierzchnia) Mijamy kociałkową górkę. Za tą miejscowością możemy skręcić w prawo przed Chorzałkami wrócić do kostrzyna przez Glinkę Duchowną, lub pojechać prosto i wrócić przez Iwno. W tym momencie można skończyć podróż lub kontynuować ul. Wrzesińską, skręcić w lewo w Powstańców Wlkp. Przejazdem kolejowym do miejscowości Klony ( droga na Środę Wlkp. ). W Klonach w prawo do Czerlejna. W czerlejnie tak jak droga główna przez Czerlejnko z powrotem do Kostrzyna.
reklama

Komentarze (2)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa całkiem przyjemna. Pagórki w okolicach Promna nie nazwałbym może ostrymi, jednak można się trochę na nich rozpędzić. Trochę niefart był z dojazdem z Poznania do Kostrzyna, bowiem nie chciałem ślęczeć nad mapą i postanowiłem dojechać trasą 92. Nikomu nie polecam tej opcji. Mimo iż niedziela, to ruch był spory i jeździły Tiry. W dodatku na 92. nie ma wytyczonego pobocza. 30cm za linią ciągłą jest już trawiaste pobocze i często koleiny. Najlepiej podjechać samochodem lub pociągiem. Sama trasa najbardziej urokliwa za Kociałkową Górką. Zaczyna się tu Promieński Park Krajobrazowy. Przyjemna jest też druga część na południe od Kostrzyna (zdecydowanie mniejszy ruch samochodowy)
Trasa bardzo przyjemna, zróżnicowana, kilka fajnych zjazdów i podjazdów. Ruch pojazdów średni. Ogólnie warta polecenia.
Stopień trudności: