Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

dookoła Jeziora Rożnowskiego

~43.7 km 8Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Gródek nad Dunajcem - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (8)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Przebieg trasy: Począwszy od miejscowości Gródek nad Dunajcem w kierunku na Nowy Sącz. W Kurowie lekkie odbicie na Wielogłowy i powrót w lewo w kierunku Tęgoborza. Później przez Łososinę i Witowice Górne. W Witowicach Dolnych jedziemy wzdłuż Dunajca do mostu w Rożnowie. Od Rożnowa wracamy do Gródka. Okrążamy w ten sposób jezioro Rożnowskie drogą asfaltową. Gródek nad Dunajcem - malownicza miejscowość położona nad samym jeziorem, Cztery Pliszki były moją bazą wypadową. Stąd ruszyłam w trasę dookoła jeziora. Po drodze zatrzymałam się w kilku miejscowościach wartych zwiedzenia. Trasa generalnie górzysta, ale przyjemna. Odcinek pomiedzy Łososiną, a Witowicami i Rożnowem bardzo ładny, spokojny i malowniczy (czarny szlak rowerowy). Wielogłowy - kościół datowany na 1318 r. (niegdysiejsza siedziba Arian), a także dwór mieszkalny z końca XVII wieku niegdysiejszych właścicieli wsi (szlak architektury drewnianej). Ostatnia szansa na zobaczenie, bo ponoć jest przeznaczony do rozbiórki. Był otoczony ogromnym parkiem, a pozostała po nim zapeirająca dech w piersiach magnolia (polecam majowe zwiedzanie). Tęgoborze-drewniany, piękny kościół św. Justy. Wg dawnej legendy zamieszkał on jako pustelnik a w miejscu pustelni wzniesiono kościół. Ówczesny dziedzic Tęgoborzy Cyryl Chrząstowski, który wraz z żoną Anną Tęgoborską przeszedł na arianizm, w 1611 r.zniszczył kościół i klasztor. Łososina Dolna - aeroklub (szybowce i pikniki lotnicze). Rożnów - forteca z XVI wieku zbudowana przez hetmana wielkiego koronnego Jana Tarnowskiego (prawnuk Zawiszy Czarnego). Forteca została zbudowana w związku ze wzrostem zagrożenia tureckiego po bitwie pod Mohaczem, jej budowa nie została ukończona.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa w całości asfaltowa, żadnych bocznych ścieżek leśnych, więc jeśli komuś jest bliżej do lasu (jak mi), to będzie średnio zadowolony z zastanych warunków. Przyszło nam jechać w pełnym słońcu 29 stopni i sporym ruchu samochodowym, więc, okiem amatora, kilka podjazdów było męczących (np. za miejscowością Tęgoborze na serpentynach). Jeśli ktoś na co dzień jeździ mtb to warto założyć slicki jeśli się ma. Daję dobrą ocenę za walory widokowe, których nie można odmówić - jedna z lepszych tras pod tym względem. Na całej długości masa sklepików - jeśli komuś zabraknie wody lub przekąsek to nie umrze przed metą. Kilka szybkich zjazdów, które rekompensują trud włożony w skrobanie się pod górę.
przejechałem: 2016-09-11
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Rodzinne strony mojej mamy, a więc nie ma mowy żebym w przyszły długi weekend majowy tego nie zaliczył :) Jednak chyba ciutkę zmodyfikuję tą trasę. :P
Miło i ciut ciężko
Stopień trudności: