Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

ze Szczecin na niemieckie trasy rowerowe

~22.75 km 52Planuję 28Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (52)

Przejechali (28)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę zaczynamy z dowolnego miejsca, grunt to dotrzeć na ulicę Generała Leopolda Okulickiego, a później do Stobna. Dalej jedziemy przez Stobno Małe za którym znajduje się przejście graniczne dostępne tylko dla pieszych i rowerów. Po chwili jesteśmy w wiosce Schwennenz (bardzo ladna okolica, na wjeździe czasem można zjeść kurczaka pieczonego na rożnie, pod warunkiem, że posiadamy Euro). Jadąc dalej lądujemy w Lebahn i meta w Krackowie. Na Okulickiego zaczyna się mało uczęszczana droga asfaltowa, która praktycznie przestaje być uczęszczana przez samochody za Stobnem(1 samochód w ciągu 30 min, czasem wcale). W miejscu gdzie droga znika na mapie mamy dalej drogę asfaltową, którą dojeżdżamy do przejścia granicznego. Tu zaczyna się odcinek polnej drogi z kamieniami(około 1 km). Mijamy wioskę Schwennenz i wjeżdżamy na trasę rowerową, która prowadzi wzdłuż trasy 113 aż do Miejsca docelowego, czyli do miejscowości Krackow. (Długość trasy rowerowej około 14 km). Polecam!
reklama

Komentarze (11)

Średnia ocena trasy: 4.1
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Bardzo przyjemna trasa, napewno przejadę ją jeszcze nie raz.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Kawałek fajnej traski godnej polecenia.
Super trasa, wiele kilometrów przyjechałem po niemieckich trasach ale trochę wyżej w Polsce od Gubina w górę. Na wiosnę planuje przyjechać do Szczecina pociągiem i w weekend że Szczecina dojechać do Zielonej Góry chcialbym jechać jednak po Polskiej stronie. Macie może jakieś wskazówki co do trasy jak najlepiej wyjechać że Szczecina (od dworca kolejowego) aby jechać malowniczymi drogami i bez dużego natężenia ruchu. Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki
Stopień trudności:
Po stronie polskiej niespecjalnie równo, ale za to w miarę płasko. Po stronie niemieckiej "fahradbahn" równiutka, ale za to z krótkimi pagórkami. Przy wietrze, który miałem pod niektóre ciężko było podjechać. Kostka brukowa tuż za mostkiem granicznym po stronie niemieckiej wygląda urokliwie, ale jak się po niej wraca mając w siodełku już ponad 40km, to jechanie po niej staje się mało komfortowe. Widoczki niezłe, pola bardzo ładne. Po stronie niemieckiej o wiele lepsze wrażenie robi Schwenenz. Samo Krackow to wiocha z pięcioma domami na krzyż. Jako indywidualny trening całkiem spoko, ale jako rodzinna wyprawa to raczej się nie nadaje, chyba że z własnym prowiantem.
przejechałem: 2016-07-07
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Piękne okolicznosci przyrody widziane oczami zadowolonego ,bo jadącego równą drogą rowerzysty ,o tym wszystkim przekonasz się jak tylko przekroczysz granicę naszej ojczyzny , Drogę powrotną z Krackowa przejechałem kierując się na Nadrensee dalej do Rosow i przez Rosówek scieżką rowerową do samego Przecławia
Jak udzielać korepetycji z niemieckiego, Szczecin Witam! Miałem problemy z studiowaniem języka niemieckiego, zawsze brakowało praktyki. I pewnego razu znalazłam Preply. Ogromny wybór, możliwość korepetycji z języka niemieckiego online z nośnikami mowy "native speaker". Zajęcia są na Skypa, jest to bardzo wygodnie i korzystnie. W Preply bywają różne rabaty, można otrzymać lekcje nawet za darmo! Również ogromny i najszerszy wybór korepetycji dla dzieci i firm. Indywidualne podejście. Wykwalifikowani wykładowcy w Szczecinie! nauka przez Skype jest bardzo efektywna ! Rezultat nie zmusi czekać! Polecam bardzo !
Wrażenia:
Stopień trudności:
Piekne okolice, rowniutkie asfalty, super zroznicowany teren, polecam.
Stopień trudności:
Trasa przyjemna, rzeczywiście bardzo korzystna jeśli chodzi o łącznik z trasami niemieckimi. Minus za polską stronę. Stobno i wjazd do Szczecina od Okulnickiego nie przypomina - a propos 1 maja - Unii Europejskiej;) Co do szczegółów, trasę rozpocząłem na końcu Krackow (na przystanku autobusowym), skąd do granicy jest 11,2 km w większości przyjemną niemiecką fahrradbahn;) wśród niekończących się pól rzepaku. W Schwennenz trzeba skręcić w jedyne prawo w Dorfstrasse, by za chwilę skręcić w lewo w Boboliner Damm (jest tam drewniany znak na granicę). Droga na granicę nie zajmie więcej niż 35 min. jazdy. Przejście graniczne klimatyczne, z mostkiem jak w Buku a potem Polska:(Poza nowymi domami, które się tam wybudowały reszta w scenerii z thrillerów - może troszkę przesadziłem;)Cywilizacja w pełni, czytaj ścieżki rowerowe zaczynają się od ronda Gierosa, do którego jest 20,4 km. Mi zajęło to 1h drogi.
przejechałem: 2014-05-03
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
To chyba najszybsza i najkrótsza, w dodatku przyjemna, bo mało ruchliwa trasa ze Szczecina na niemiecką stronę. Również polecam.
Stopień trudności:
Trasa bardzo szybka, Za Stobnem ruch samochodowy praktycznie całkowicie zanika. 14 km ścieżki rowerowej charakteryzuje się ciągłymi, krótkimi podjazdami i zjazdami :)
Bardzo szybka, rekreacyjna trasa, za Stobnem ruch samochodowy praktycznie zanika (2/3 trasy). Droga rowerowa w Niemczech 14km.
Stopień trudności: