Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Powidz - Anastazewo - Giewartów

~31.03 km 18Planuję 14Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Powidz - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (18)

Przejechali (14)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Łatwa trasa rowerowa do pokonania przez mniej wprawionych rowerzystów. Przepiękne widoki. Większość trasy biegnie znakowanym szlakiem rowerowym. Z Przybrodzina trzymamy się torów kolejki wąskotorowej nie jedziemy znakowanym szlakiem, ponieważ w okresie letnim ruch na drogach asfaltowych jest wzmożony. W Ostrowo wjeżdżamy na znakowaną "niebieską"ścieżkę rowerową i jedziemy nią aż do plaży w Anastazewie, gdzie opuszczamy "niebieski" i drogą gruntową przez Lipnicę dojeżdżamy do Kosewa. W Kosewie ponownie wracamy na "niebieski" i przez Giewartów drogą asfaltową a dalej od Kochowa polną przez Powidz wracamy do Przybrodzina. Po drodze można zwiedzić zabytkowe kościoły w Powidzu i Giewartowie oraz XIX w dworki w Giewartowie i Kosewie. Niewątpliwą atrakcją jest kolejka wąskotorowa, z której w okresie letnim można skorzystać w weekendy. Trasę możemy rozpocząć w dowolnym punkcie oraz jechać w przeciwnym kierunku niż opisany.
reklama

Komentarze (6)

Średnia ocena trasy: 3.8
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa dość równa, jednak w górnym odcinku jeziora bardzo piaszczysta i ciężka - szczególnie dla dzieci i mniej wprawionych dorosłych. Odcinek południowy przyjemny i dużo łatwiejszy.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
połowa trasy bardzo piaszczysta, szczególnie w górnej części jeziora - słaba dla dzieci a i dla mniej wprawionych dorosłych po prostu ciężka. Południowa strona jeziora - trasa całkiem przyjemna.
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa przejechana kilkakrotnie. Idealna dla mniej wprawionych rowerzystów, bo i odległość nie za duża. Tak jak piszę wlad3003 widoki piękne, jazda przy jeziorze wśród drzew. POLECAM!
przejechałem: 2013-07-13
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Świetna trasa :) wiele razy przejechana ;)
przejechałem: 2012-07-13
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo dobra trasa. Polecam.
Stopień trudności:
fajna trasa
Stopień trudności: