Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Gliwice - Rachowice - Łącza

~42.74 km 5Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Gliwice - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Start trasy ze skrzyżowania ul. Toszeckiej i Jana Śliwki w Gliwicach. Kierujemy się w stronę zachodnią, ulicą Jana Śliwki do mostu na Kłodnicy, za którym skręcamy w prawo i potem po około 100 m w lewo w szeroką aleję prowadzoną pomiędzy ogródkami działkowymi w stronę ulicy Gagarina. Po dojechaniu do tej ulicy skręcamy w prawo. Po około 500 m ulica skręca w lewo w stronę ulicy Kozielskiej. Skręcamy w Kozielską w prawo i jedziemy nią do pierwszego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, na którym skręcamy w lewo. Po skręcie jedziemy prosto i po około 300m na kolejnym skrzyżowaniu wjeżdżamy na szeroką ścieżkę rowerową. Po około 500 m ścieżka skręca pod kątem prostym w prawo i zaraz potem w lewo. Do tej pory jechaliśmy po asfalcie, po alejach pieszych ścieżkach i ulicach, od tego momentu zaczynamy jazdę po drogach szutrowych. Dalej droga wzdłuż ogrodzenia ogródków działkowych wjeżdża między pola. Główny szlak prowadzi w stronę przysiółka wsi Kozłów, Karnowca. Po dojechaniu do krzyżówki "pod krzyżem" kierujemy się na wprost w stronę przejazdu nad autostradą A4 i dalej aleją wysadzaną kasztanowcami do wsi Łany, gdzie przekraczamy drogę z Łabęd do Sośnicowic i dalej w cieniu kasztanowców docieramy do skraju lasu, którym po głównym szlaku, nie zbaczając nigdzie kierujemy się do Rachowic. W Rachowicach do zwiedzenia kościółek drewniany z częścią murowaną pw. Św. Trójcy z XV/ XVIw. Obok kościoła, pomiędzy zabudowania, dokładnie w kontynuacji kierunku skąd przybyliśmy, wjeżdża droga szutrowa. Kontynuujemy jazdę tą drogą i po około 5km docieramy do boiska sportowego w Łączy. w tym momencie możemy zadecydować, czy wracamy do Gliwic tą samą drogą, czy zaczynamy pętlę przez Bojszów do Rachowic. Cała pętla przez Bojszów aż do Rachowic, przebiega po drogach publicznych. Decydując się na pętlę, musimy przejechać obok boiska i po około 100m w lesie skręcamy w prawo w drogę do Bojszowa, gdzie kierujemy się na Sośnicowice, Rachowice. Po dotarciu w Rachowicach w rejon kościoła wracamy na naszą pierwotną trasę. Dla miłośników architektury kościołów drewnianych, w Bojszowie można zobaczyć piękny kościół pw. Wszystkich Świętych. Ogólnie opisana trasa jest dość prosta i prowadzona przez niewielkie miejscowości pod Gliwicami, w zasadzie unikając dróg o dużym natężeniu ruchu, nadaje się do jazdy z dziećmi.
reklama

Komentarze (3)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Jednym słowem? cudowna,wcześnie rano,prawie żadnych ludzi, sarny w polach,słoneczko,dojechaliśmy do Łączy do wieży z tarasem widokowym i nagle zaczęło grzmieć....zawróciliśmy na Gliwice,cały czas mając za plecami burzę,trochę nas skropiło dosłownie skropiło.Piękna trasa.Powtórzymy ją chyba teraz znowu.
przejechałem: 2016-06-05
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Sama Łącza to już prawie Mekka gliwickich rowerzystów ;) Lubię się przejechać tą drogą w weekend :)
przejechałem: 2016-05-09
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Fajna traska, warta polecenia.
Stopień trudności: