Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

z biegiem Wisły

~114.86 km 5Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Gdańsk - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczkę rozpoczynamy z pod dworca kolejowego w Gdańsku. Kierujemy się w stronę Urzędu Wojewódzkiego na ul. Okopowej, następnie kierujemy się do Bramy Nizinnej i dalej wzdłuż Motławy kierujemy się do Tczewa. Można trzymać się czerwonego szlaku rowerowego. Po drodze mijamy Grabiny Zameczek (tu można zobaczyć pozostałości niewielkiego zamku krzyżackiego)Suchy Dąb, Czatkowy i dojeżdżamy do Tczewa. Jadąc ulicą Czatkowską następnie Łąkową dalej skręcamy w 1 Maja a następnie w Jana z Kolna dojedziemy do zabytkowego mostu. Przed mostem skręcamy w prawo i dalej ścieżką rowerową jedziemy promenadą wzdłuż Wisły. Po zjechaniu ze ścieżki rowerowej jedziemy cały czas prosto wzdłuż Wisły (miejscami jedziemy wąskimi polnymi ścieżkami i drogami gruntowymi) aby dojechać do Bałdowa gdzie skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Berlinki. Po przejechaniu Berlinki do samego Gniewu trzymamy się Czarnego Szlaku Rowerowego. W miejscowości Rybaki można zobaczyć zabytkowy węzeł hydrotechniczny. W Gniewie odwiedzamy Zamek Krzyżacki i Rynek. Następnie udajemy się nad Wisłę gdzie promem przeprawiamy się na drugi brzeg (przeprawa jest darmowa). Z promu kierujemy się do miejscowości Janowo w którym skręcamy w lewo i Szlakiem Rowerowym R1 (zielonym) dojeżdżamy do Białej Góry gdzie znajduje się zespół śluz. Z Białej Góry trzymamy się Czarnego Szlaku Rowerowego i bez problemu dojeżdżamy do Berlinki i dalej do Lisewa Malborskiego gdzie przeprawiamy się przez Wisłę zabytkowym mostem i kierujemy się do dworca kolejowego w Tczewie. Do trójmiasta wracamy koleją.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 4
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Czarny szlak rowerowy Dolnej Wisły ma na trasie małe niespodzianki. Ja przejechałam całość do Torunia. Na razie załączyłam jedną mapkę. Odcinek do Gniewa jest stosunkowo łatwy. Dalej jak ktoś nie lubi się męczyć na leśnych drogach można jechać poza szlakiem szosami.
przejechałem: 2013-07-17
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Super trasa, można ją jeszcze zmodyfikować i popedałować np. do Kwidzyna , Grudziądza lub Bydgoszczy.
Stopień trudności:
Też przejechałem tą trasę. Tylko do Gdańska wróciłem na kołach bo od kolei zwłaszcza w tych czasach lepiej się trzymać z daleka
Bardzo malownicza i ciekawa trasa. Polecam.
Stopień trudności: