Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Częstochowa - Lipnik

~72.29 km 2Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Częstochowa - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Ciekawa alternatywa dla osób, którym znudził się Częstochowski kalsyk, jakim jest trasa do Olsztyna. Startujemy z Aleji NMP i udajemy się przez ulice Mirowską, Faradaya i Legionów na wyjazd w stronę Olszytna. Później Brzyszowską cały czas prosto przez Srocko. Nie skręcamy przed Brzyszowem na Olsztyn tylko jedziemy nadal prosto. Mijając kilka mniejszych miejscowości dojeżdżamy do Lipnika gdzie wjeżdżamy w las i wybieramy sobie któryś ze szlaków. W moim wypadku pojechałem czarnym szlakiem i po przyjemnej przejażdce przez las wyjechałem w miejsowości Knieja, skąd udałem się jeszcze do miejscowości Święta Anna, w której można zobaczyć ładny klasztor;) Powrót główną trasą na Częstochowę (generalnie płasko i prosto), z małym odstępstwem w Mstowie, gdzie odbiłem ponownie na Srocko (ze 4-5 podjazdów), żeby troszkę się jeszcze zmęczyć, powrót znów klasyczną trasą jak z Olsztyna. Trasa raczej spacerowa, ale dla odmiany można się przejechać, po drodze mijamy również stawy rybne, gdzie można się skusić na rybkę z grilla ;)
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Łatwa trasa i dość przyjemna.
Stopień trudności: