Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

z Wałbrzycha do Jedliny Zdrój przez Góry Wałbrzyskie

~27.61 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wałbrzych - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Dość intensywna trasa łącząca etapy szosowe i górskie. Jedziemy w kierunku Podgórza, gdzie skręcamy w ulicę Świdnicką. Podjeżdżamy na szczyt, zjeżdżamy i na wypłaszczeniu skręcamy w prawo na czerwony szlak rowerowy. Droga najpierw wspina się w górę, a następnie trawersuje zbocze góry. Szeroką szutrową ścieżką docieramy do Przełęczy Szypka, na której znajduje się węzeł szlaków. My skręcamy w prawo za znakami czerwonej trasy i wąską, dość zarośniętą ścieżką zjeżdżamy w dół w kierunku drogi trawersującej szczyt Małego Wołowca. Dojeżdżamy na szczyt dawnego kamieniołomu, z którego roztacza się piękny widok na Wałbrzych i okoliczne góry. Dalej prowadzi nas szeroka droga do Przełęczy Koziej (kolejny węzeł szlaków). My skręcamy w lewo na czarny szlak prowadzący najpierw drogą szutrową a następie asfaltem do Kamieńska. Stąd główną drogą docieramy do Pałacu w Jedlince (około 500m od drogi). Dalej zjeżdżamy do drogi wiodącej do Kłodzka i skręcamy w lewo, wracając do Jedliny. Po wjechaniu do centrum podjeżdżamy ulicą Poznańską do Kompleksu Czarodziejskiej Góry (Park linowy, tor saneczkowy). Kierujemy się leśną ścieżką w górę do Uzdrowiskowego Szlaku Turystycznego, którym docieramy do skrzyżowania z drogą na Wałbrzych. Stąd asfaltem wjeżdżamy przez Rusinową i Nowe Miasto do centrum miasta.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.