Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wałbrzych - Srebrna Góra - Nowa Ruda

~103.22 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Bielawa - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Wałbrzycha wyjeżdżamy przez Rusinową, Dziećmorowice i Złoty Las. W Lubachowie skręcamy w lewo i docieramy do Bystrzycy Dolnej, gdzie skręcamy w prawo w kierunku Pieszyc. Jedziemy dość płaską drogą przez Bojanice i Lutomię mając po prawej Góry Sowie. W Pieszycach kierujemy się na Bielawę skąd na Ostroszowice, Grodziszcze i Rudnicę. Tu skręcamy w prawo na Jemną i dojeżdżamy do Srebrnej Góry. Rozpoczynamy podjazd na Przełęcz Srebrną. Przez przełęcz prowadziła kiedyś linia kolei zębatej, po której pozostały dwa wysokie wiadukty ukryte w lesie w okolicach Żdanowa (warto je odszukać). Tuż pod szczytem skręcamy w prawo i kamienistą drogą docieramy na Srebrnogórską Twierdzę (Fort Donjon). Można tu odpocząć i obejrzeć panoramy. Z Przełęczy zjeżdżamy przez Wolibórz do Nowej Rudy, gdzie skręcamy w prawo i główną drogą z Kłodzka do Wałbrzycha jedziemy w kierunku Ludwikowic Kłodzkich, Świerków i Głuszycy. Z Głuszycy prostą drogą przez Jedlinę Zdrój wracamy do Wałbrzycha. Przełęcz Srebra oddziela Góry Sowie od Bardzkich, a dolina Bystrzycy, Góry Wałbrzyskie od Sowich. Jadąc tą trasą objeżdżamy wokół Góry Sowie.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.