Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

przez kompleks leśny Rudy

~21.9 km 49Planuję 9Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Rudy - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (49)

Przejechali (9)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Kompleks leśny Rudy przecięty jest drogami asfaltowymi, szutrowymi i leśnymi. Brak ruchu pojazdów mechanicznych (poza strażą leśną) powoduje że jest to teren wymarzony do jazdy rekreacyjnej. Rozpoczynamy zwyczajowo obok kościoła w Rudach i jedziemy na północ ulicą Cysterską, mijamy osadę i wjeżdżamy do lasu. Podążając za znakiem "rowerowa ścieżka dydaktyczna" skręcamy w lewo i jedziemy asfaltową ścieżką, mijając po drodze tory kolejowe (uwaga! w życiu! od czasu do czasu ale jednak warto się zatrzymać i rozejrzeć przed wjechaniem na torowisko!).Warto czasami zwolnić i rozejrzeć się - spotkanie saren, lisów czy rzadkich w mieście ptaków nie jest na tej trasie niczym niezwykłym. Przed Goszycami skręcamy w prawo i po kilkuset metrach ponownie w prawo (przy pomniku).Stamtąd prosta długa prosta z powrotem do Rud.
reklama

Komentarze (7)

Średnia ocena trasy: 4.8
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Super fajna jazda lasami, w samych Rudach też jest co oglądać:klasztor,park i kolejka to chyba najbardziej znane jak do tej pory miejsca,a ja przypadkiem zatrzymałem się pod zaczarowaną chatą,coś niesamowitego,naprawdę zaskoczenie.kto będzie w okolicy polecam
przejechałem: 2016-09-16
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo spokojna trasa.
przejechałem: 2012-08-04
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Dla smakoszy hamburgerów większą atrakcją będzie Bar pod Lipkami. Takich wielkich na całym świecie nie znajdziecie. Poza tym to taka rowerowa knajpka.
Polecam nie tylko poranne wypady. O każdej porze można znaleźć nowe ścieżki.
Stopień trudności:
Ja kompleks rudzki przejeździłem już chyba dokumentnie - nie chce mi się dodawać kolejnych tras, chyba że ktoś pożyczy mi gps'a do zapisania ścieżki. Kompleks leśny nabiera smaku jak zacznie się go przejeżdżać nie asfaltem, ale tymi poprzecznymi ścieżkami leśnymi. Pojawiają się fajne podjazdy, czasami kamieniste ścieżki, czasami leśne dukty na których się można z zającami pościgać :D Trasy nie są trudne (mam oponki 700x35 i tylko 2x musiałem zejść z roweru bo się w piach zakopałem).
Trasa godna polecenia głównie ze względu na brak ruchu samochodów oraz fakt, że przebiega głównie przez las, nie za długa, ot taka w sam raz jako relaks po ciężkim dniu w pracy. I w takim też dniu ją przejechałem. Jeszcze tu zapewne powrócę. Polecam też restaurację "Pod kasztanami" w Rudach. Stoliki stoją tu na wolnym powietrzu, nie trzeba się martwić o rower i rolady podają tam znakomite. Są też i potrawy z dziczyzny dla smakoszy.
Świetna trasa na poranne treningi.
Stopień trudności: