Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Wałbrzych - Rogoźnica

~76.36 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wałbrzych - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Z Wałbrzycha wyjeżdżamy przez Stary Zdrój i Szczawienko docierając do Świebodzic. Tu kierujemy się w stronę Strzegomia, a po około kilometrze za Świebodzicami zjeżdżamy z ruchliwej drogi do wsi Olszany. Przed Strzegomiem znów jedziemy ruchliwą 374. Przejeżdżamy przez centrum miasta (po lewej mijamy bazylikę św. Piotra i Pawła) i kierujemy się na Jawor. We wsi Wieśnica skręcamy w lewo i spokojnymi, małoruchliwymi drogami przez Żółkiewkę, Żelazów i Kostrzę docieramy do byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rozen pod Rogoźnicą. Droga powrotna prowadzi przez Kostrzę, Borów, Roztokę i Kłaczynę, gdzie skręcamy w lewo w kierunku Dobromierza. Przjeżdżamy obok ziemnej zapory wodnej w Dobromierzu i wspinamy się drogą nr 34 na dobrze tu widoczny Sudecki Uskok Brzeżny. Droga ta prowadzi nas do Świebodzic, gdzie skręcamy w prawo i dojeżdżamy do Wałbrzycha.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.