Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Pszczyna - Zakopane

~148.95 km 4Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Pszczyna - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Wycieczkę można rozpocząć w Pszczynie lub w jednej z okolicznych wsi. Chcąc pokonać cały dystans w jeden dzień warto wyjechać wcześnie rano, wtedy również ruch na głównych drogach będzie mniejszy. Trasa jest dobrana tak, aby w miarę możliwości uniknąć głównych dróg, a przy tym nie dorzucić zbędnych kilometrów. Co jednak najważniejsze prowadzi przez piękne i malownicze tereny. Z Pszczyny jedziemy prosto w kierunku Brzeszcz, następnie kierujemy się w Stronę Wadowic, najkrótszą z możliwych dróg przez Jawiszowice, Osiek, Frydrychowice. Następnie przejeżdżamy przez centrum Wadowic i kierujemy się na Nowy Targ. Po drodze mijamy Świnną Poręba, Maków Podhalański, Jordanów. Niespełna 7km za Jordanowem skręcamy w prawo na główną drogę Kraków - Zakopane tzw. Zakopiankę. Tutaj w trakcie weekendu, przy ładnej pogodzie możemy mieć możliwość wyprzedzania samochodów:) Dalsza część trasy prowadzi przez Nowy Targ prosto do Zakopanego. Myślę, że co do uroków trasy nikogo nie muszę przekonywać.
reklama

Komentarze (4)

Średnia ocena trasy: 5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Widokowa ta trasa to by była gdyby z Nowego Targu jechać przez Maruszynę w stronę Zębu i zakończyć na Gubałówce. Jazda na rowerze zakopianką to już raczej sport ekstremalny.
Trasa wielkich walorach widokowych, trudności mogą przysporzyć tylko góry od suchej beskidzkiej do nowego targu. Polecam po przygotowaniu kondycyjnym:)
przejechałem: 2015-08-29
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
trasa ok:) myślałem ze będzie gorzej:) ale podjazdy od Makowa Podchalańskiego po Nowy targ ciężkie
Trasa wymagająca, ale przejechanie jej daje wielką satysfakcję :)
Stopień trudności: