Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Kalisko - Ostrowska

~59.43 km 5Planuję 6Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Kalisz - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (6)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Swoją trasę rozpoczynamy w Kaliszu na os. M. Konopnickiej skąd ruszamy ulicami Asnyka, Serbinowska do Wrocławskiej w kierunku miejscowości Skalmierzyce. Po zbudowaniu obwodnicy miasta ruch na ulicy Wrocławskiej jest raczej ruchem lokalnym także spokojnie jedziemy tą ulicą do Skalmierzyc. Na rondzie jedziemy prosto do przejazdu kolejowego. Tuż za nim skręcamy w prawo na drogę szutrową, którą ponownie przejeżdżamy przez tory wjeżdżając na drogę gminną asfaltową. Drogą tą jedziemy przez miejscowości Kwiatków, Lewków. W Lewkowie skręcamy w prawo w ulicę Lotniczą, nazwa jej pochodzi od lotniska, na które warto wjechać bo zawsze jest coś do zobaczenia, a i na miejscu jest bar, w którym można zrobić mała przerwę. Po odpoczynku wracamy w kierunku miejscowości Lewków i na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy w prawo w do miejscowości Ostrów Wlkp. Drogą tą wjeżdżamy do Ostrowa od zalewu Piaski i dalej jadąc ulicą Limanowskiego dojeżdżamy do ulicy Kaliskiej gdzie skręcamy w prawo do ulicy Grabowskiej, którą dojeżdżamy do miejscowości Parczew. W miejscowości tej skręcamy w lewo wjeżdżając na szlak rowerowy im. Fryderyka Chopina. Szlak powstał z okazji 200 urodzin kompozytora, a jest to droga jaką prawdopodobnie podróżował dyliżansem z Kalisza do Antonina. Szlak jest oznakowany tabliczkami z żółtym kolorem szlaku i wizerunkiem głowy kompozytora. Dalej jedziemy w kierunku miejscowości Biskupice Ołoboczne i tutaj są dwie wersje drogi pierwsza: jedziemy dalej szlakiem do Śliwnik, druga: skręcamy w prawo i przez Psary i do Śliwnik, tylko że druga wersja jest nieco dłuższa. Osobiście wybrałem drugą wersje i jadąc przez Psary i dość stromym podjazdem dojechałem do Śliwnik. Następnie przez Skalmierzyce, działki, i ulicą Wrocławską do Kalisza.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

dość fajna traska
Stopień trudności: