Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

z Pszczyny nad Jezioro Żywieckie

~98.06 km 3Planuję 3Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Pszczyna - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (3)

Przejechali (3)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasę rozpoczynamy na rynku w Pszczynie skąd udajemy się w stronę dworca PKP (Jadąc przez park można wstąpić do skansenu). Kierują się drogą w stronę Ćwiklic przejeżdżamy tunelem pod DK1 (wjazd od strony parkingu Kaufland). Teraz czeka nas trasa wiodąca przez ścieżkę rowerową - nie zalecam jechanie po niej, ponieważ jej stan i wykonanie może nas zniechęcić do dalszej jazdy. Na odcinku z Pszczyny do Brzeszcz możemy po drodze zwiedzić parę przykładów architektury drewnianej m.in. drewniane kościółki w Ćwiklicach, Grzawie, Miedźnej. W Brzeszczach na pierwszym rondzie kierujemy się w prawo natomiast na drugim mamy dwie możliwości- jedziemy krótszą drogą na Kęty ale jej nie polecam z racji dużego ruchu samochodów oraz małej atrakcyjności trasy. Drugi wariant kieruje nas na Czechowice przez Wilamowice (bardzo malownicza miejscowość z ciekawą historią). Z Wilamowic kierujemy się na Kęty przez Hecznarowice. Na runku w Kętach możemy chwilkę odpocząć i ruszamy w dalszą drogę. Wyjeżdżamy z Kęt w kierunku Czańca niestety dość ruchliwą trasą 52. W Kobiernicach już skręcamy na Porąbkę i po paru kilometrach widzimy już Jez. Czarnieckie. Jadąc dalej dojeżdżamy do Międzybrodzia najpierw Bialskiego później Żywieckiego. Możemy tam podziwiać wspaniałą tamę i elektrownię. Jeśli ktoś ma siły można także wjechać na Górę Żar i stamtąd podziwiać okolicę. Gdy dojedziemy do Tresnej czyli to Jez. Żywieckiego warto chwilkę odpocząć przed najtrudniejszym odc. trasy czyli podjazdem przez Straconkę do Bielska. Alby to uczynić należy zawrócić parę kilometrów i skręcić na Bielsko. Gdy pokonamy już górkę i zjedziemy z niej do pojawimy się na ul. Żywieckiej w Bielsku. Gdy już na nią wjedziemy należy skręcić w prawo i po paruset metrach skręcić w lewo tak aby wyjechać niedaleko centrum handlowego Gemini Park. Od tego momentu będziemy jechać w prawo ul. Partyzantów (później Warszawska) w stronę centrum Bielska. Droga ta jest bardzo przyjemna z racji wzorowo wykonanej ścieżki rowerowej, która powinna być wzorem dla innych miast! Po dojechaniu do Zamku skręcamy w jego stronę i dalej prosto ul. Jana III Sobieskiego. Droga ta z począdku z kostki brukowej poprowadzi nas przez Stare Bielsko do Mazańcowic (warto przyglądać się znakom z ponieważ łatwo tam zboczyć z trasy. Gdy będziemy już w Mazańcowicach czeka nas przyjemna płaska część naszej trasy z licznymi stawami z jednej jak i drugiej strony. Gdy wyjedziemy na deptak nad Jez. Goczałkowickim to jest prawie koniec naszej trasy. Po wyjechaniu z Jeziora jedziemy prosto ul. Zdrojową aż do samej Pszczyny. Kiedy dojedziemy do ul Cieszyńskiej przecinamy ją i jedziemy w stronę pola golfowego do parku gdzie możemy zwiedzić zagrodę żubrów.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Trasa z super widokami
Stopień trudności: