Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Z Wronek przez Szamotuły do Poznania

~72.09 km 2Planuję Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Wronki - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (2)

Przejechali

Nikt jeszcze nie przejechał tej trasy. Bądź pierwszy!
Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa prowadzi od Wronek przez Obrzycko do Leśniczówki Daniele, a następnie w kierunku Szamotuł i do Poznania. Około 72 km, czas jazdy 4 godz. 30 minut. Trasa średniotrudna technicznie, początkowo prowadzi po drogach asfaltowych, a po opuszczeniu Wronek przez las, równolegle do nieczynnej linii kolejowej Wronki-Oborniki. Od Obrzycka znowu po asfalcie, a od leśniczówki Daniele (wygodne miejsce na postój) przez las na południe do Kobylnik i dalej do Szczucina. Na odcinku leśnym przesuszone piaski. Od tej miejscowości po asfalcie przez Szamotuły aż do Pamiątkowa. Następnie w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Pamiątkowskiego (miejsce na postój) i dalej na przemian po asfalcie albo szutrze przez Żydowo, Pawłowice i Psarskie do Poznania. Odcinek w okolicach Pawłowic nieprzyjemny (piaski), a od Psarskiego zielonym szlakiem przez Strzeszynek i Rusałkę do centrum Poznania.
reklama

Komentarze

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.