Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Bielsko-Biał - Szczyrk - Brenna

~61.26 km 5Planuję 5Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (5)

Przejechali (5)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa długa, ale spokojna. W terenie podjazd na kilkanaście minut, reszta to trasy widokowe - głównie asfaltowe. Wyjazd z Bielska, dojazd do Szczyrku (zaznaczyłem spokojną trasę omijającą główne drogi). W Szczyrku zjazd za Ratuszem w prawo. Dalej do Szczyrk Biła i asfaltem do końca. Potem szlak żółty pod Chatę Wuja Toma (podejście opisane jako 15 minut piechura), tam szlaki się rozjeżdżają (można jechać na Biały Krzyż, Malinowską Skałę, Klimczok, Szyndzielnię, Błatnią). Żółty szlak oznaczony jako Brenna - ciekawy długi zjazd do centrum Brennej. Następnie asfaltem do ronda (około 15 km) i zjazd w prawo na most - obecnie tylko dla pieszych. Kolejno kilkaset metrów prosto i za stacją benzynową w prawo do Górek Wielkich. Z Górek szlakiem do Jaworza Nałęża (kilka km przez las po płytowej drodze). Później dojazd do Bielska przez Jaworze, Wapienicę (kilka opcji drogi - najciekawsza zaznaczona jako szlak rowerowy, koło ośrodka Jawor, ulica Panoramiczną). Z Wapienicy droga przez lotnisko (po wysiłku piwko w barze Strudzonego Rowerzysty :). Mnie ta trasa zajęła około 4 godzin.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Górki i asfalt. Można odpocząć nad wodą w Brennej.
Stopień trudności: