Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Grabina - Zaździerz - Dębowa Góra

~10.75 km 1Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Grabina - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Start na parkingu przy motelu "Rusałka" w Grabinie. Początek to plaża i mnóstwo piachu, ale zaraz potem zaczyna się najciekawszy odcinek wycieczki, gdzie podjeżdża się na trochę wyższą górkę i gdzie występują krótkie, ostre, piaszczyste zjazdy z korzeniami oraz luźny piasek. Później mnóstwo wystających korzeni, betonowe schody, wąskie single tracki i takie tam różne niespodzianki. Następnie kierujemy się wzdłuż jeziora do mostka znajdującego się na połączeniu jezior Górskiego i Ciechomickiego. Tu mogą wystąpić pewne problemy. Rolnicy doorali swoje pola do samego jeziora uniemożliwiając (przynajmniej niektórym) przejazd. Rower można tam przeprowadzić, lub jak ktoś ma tyle energii - przejechać na nim. Mijając mostek dalej kierujemy się wzdłuż jeziora do miejscowości Zaździerz. Za jeziorem wjeżdżamy w szutrówkę, dojeżdżając już do właściwej miejscowości Zaździerz gdzie skręcamy w prawo na asfalt, a po kilku kilometrach przy najbliższym skrzyżowaniu ponownie w prawo i do Dębowej Góry już prosto. Za ośrodkiem zjeżdżamy w kierunku jeziora i jedziemy leśną ścieżką prowadzącą wzdłuż jego południowego brzegu. Spotkamy tu kilka zakrętów, parę niewielkich zjazdów i podjazdów, trafiają się wystające korzenie i single tracki. Podłoże w większej części ubite, w niektórych miejscach piaszczyste. Trasę można przejechać technicznie i turystycznie wszystko zależy z jaką prędkością ją pokonamy. Tak czy inaczej wrażenia mogą być niewiarygodne szczególnie na pierwszym odcinku.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Warto przejechać.
Stopień trudności: