Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Turek - Uniejów - Skęczniew

~68.13 km 7Planuję 4Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Turek - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (7)

Przejechali (4)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Trasa w sporej części biegnie wzdłuż rzeki Warty. Na trasie mamy do podziwiania wspaniałą przyrodę i kilka ciekawych miejsc. Po dojechaniu do rzeki Warty na wysokości osady Wieścice jedziemy wałem przeciwpowodziowym do Uniejowa. Tutaj mamy do zwiedzania zamek, termy i ryneczek miasta. Dalej jedziemy wałem na odcinku ok. 18 km wzdłuż Warty i dojeżdzamy do Skęczniewa. Podziwiamy tamę i zbiornik na rzece. Następnie droga asfaltowa udajemy się w kierunku na Kalisz i w miejscowości Dąbrowa jedziemy do miasta Dobra. W centrum jedziemy główną trasą na Turek i następnie skręcamy w prawo kierunek Mikulice/Wietchninin. Dojeżdżamy do trasy 83 i przez Turkowice jedziemy do Turku.
reklama

Komentarze (4)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Pewne etapy trasy już " przerabiałem" zwłaszcza odcinek wiodący wałem,trochę mnie wytrzęsło, dlatego zrezygnowałem po pierwszym razie. Ja kieruję się dalej w kierunku Księżej Wólki i później Krępa, Uniejów. Kusi mnie aby dodać kierunek w stronę Ostrowska (prom), Radyczyny, zbiornik w Przykonie.Trasa nad wałem jest całkiem ok dla osób chcących uniknąć ruchu na drodze 478. To takie moje prywatne uwagi :-)
Stopień trudności:
Fajna trasa biegnąca częściowo urokliwą doliną Warty.
Stopień trudności:
Ciekawa i nie za trudna trasa.Alternatywnie można ją przejechać z kilkoma modyfikacjami nie zmieniającymi jej uroków, za to wyraźnie zwiększającymi jej bezpieczenśtwo. Po pierwsze: nie skręcamy w Laskach w lewo tylko jedziemy dalej na wprost do Przykony nową komfortową ścieżką rowerową. W Przykonie w lewo na Psary i dalej jak w opisie, aż do Warty i wałem do Uniejowa. Tam wjeżdżamy na most i cofamy sie 500m w kierunku Turku szosą gdzie skręcamy w lewo za drogowskazem na Spicymierz.Teraz jedziemy asfaltem do tej miejscowości słynacej z dywanów kwiatowych w Boże Ciało. Stamtąd kierujemy sie na Józefów, Młyny Piekarskie. W Stawkach na krzyżówce w lewo na Januszówkę w kierunku wiodcznych wiatraków elektrowni. W Piekarach w prawo na Dobrę. Można też kontynuować w Uniejowie jak w opisie jazdę wałem do tamy i zbiornika Jeziorsko. Potem w prawo na droge 478 i znowu w prawo na Skeczniew i dalej na Wolę Piekarska oraz Piekary gdzie skręcamy na Dobrę w lewo. Jesteśmy we wspólnym punkcie moich alternatywnych dróg i jedziemy pagórkami i częściowo przez las. W mieście Dobra wjeżdżamy na bardzo ruchliwą krajową 83 i dalej jak w opisie jedziemy do skretuw prawo na Mikulice, Wietchinin. Za Wietchininem około 1,5-2km skręcamy w prawo na krzyżówce z poprzeczną drogą szutrową. Jedziemy poprzez pola, aż do asfaltu Kaczki Średnie-Olszówka, przecinamy go na wprost kierując się za znakiem na Rogów i dojeżdżamy także asfaltem do ścieżki rowerowej wzdłuz drogi krajowej 72 którą od Lasek wracamy do Turku:-))
Świetna trasa na weekendową przejażdzkę rowerem wzdłuż rzeki Warty
Stopień trudności: