Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]

Płock - Janoszyce - Cierszewo

~74.22 km 4Planuję 2Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Płock - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (4)

Przejechali (2)

Wrażenia:
Stopień trudności:
By zacząć się delektować pięknem natury musimy niestety przeboleć kilka kilometrów asfaltem by dostać się do miejscowości Jaroszyce. Startując w Płocku (Podolszyce) kierujemy się na Boryszewo a następnie na: - Nowe Trzepowo - Dziarnowo - Kamionki - Suchodół - Karwosieki-Cholewice i w końcu Janoszyce Właściwa wyprawę rozpoczynamy w Janoszycach (miejscowość w której rozpoczyna sie większość spływów kajakowych Skrwą Prawą) i staramy się jechać wzdłuż rzeki. Mijamy takie miejscowości jak: - Brudzeń Duży - Krzyżanowo - Sikórz - Radotki - Cierszewo Posiłek można zorganizować przy ujściu Skrwy do Wisły w Miejscowości Murzynowo gdzie podaja smaczna rybę, po trasie mozna spotkać kilka sklepów tak wiec z zapomnianym prowiantem nie powinno być problemów. Co warto zwiedzić w okolicy? (ze strony int. powiatu płockiego) * Rokicie kościół p.w. św. Małgorzaty murowany z 1310 r.; dwór murowany z początku XX w.; * Bądkowo Kościelne kościół p.w. św. Szczepana z lat 1781-1790; dzwonnica murowana z 1926 r.; * Siecień kościół p.w. św. Józefa murowany z 1584 r.; zespół dworski i spichlerz murowany z lat 1911-1920; park z początku XX w.; * Sikórz kościół p.w. św. Trójcy murowany z lat 1911-1920; kaplica cmentarna drewniana z połowy XIX w.; dwór murowany z połowy XIX w.; park z 1930 r.; oraz dwory murowane w Główinie, Winnicy, Brudzeniu, Karwosiekach Cholewicach, Rembielinie wraz z pozostałościami zabytkowych parków; drewniane młyny wodne w Bądkowie Rochnach, Janoszycach (1880-1890), Turzy Małej (II poł. XIX w.) i Radotkach (pocz. XX w.); zagroda wiejska w Murzynowie, dom młynarza w Cierszewie.
reklama

Komentarze (1)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Właściwa trasa od Janoszyc. Pięknie :)
Stopień trudności: