Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Kuźnia Raciborska - Rudy - Rybnik

~41.92 km 56Planuję 11Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (56)

Przejechali (11)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Zapraszam w tereny, o których może niewielu wie. Trasa jest zróżnicowana pod względem terenu i nawierzchni, bo przejeżdżamy szosami, drogami asfaltowymi leśnymi wyłączonymi z ruchu samochodowego oraz drogami szutrowymi. Proponowany odcinek to zaledwie drobna tylko cząstka terenów Parku Krajobrazowego. Zaczynamy wycieczkę z centrum Kuźni Raciborskiej z parkingu obok kościoła i jedziemy w kierunku Kędzierzyna Koźla. Na końcu miejscowości za stadionem skręcamy w prawo do lasu. To jest droga asfaltowa zamknięta dla ruchu samochodowego, więc cała droga należy do nas. Około 2 km od stadionu wjeżdżamy na teren pożarzyska z 1992 roku. Na jednym z licznych wzniesień można spróbować ogarnąć wzrokiem powierzchnię pożarzyska, choć to nie możliwe. To pierwsza atrakcja na trasie. Po około 10 km leśnego asfaltu wjeżdżamy do Rud. Tu można zobaczyć okazały zamek wybudowany przez Zakon Cystersów. Obecnie w remoncie. Kolejne kilometry trasy wiodą szlakiem rowerowym. Od zamku szlak czarny prowadzi nas nad zalew rybnicki, tam proponuję postój. Zanim jednak tam dotrzemy zobaczymy Skansen Kolei Wąskotorowej w Rudach. Po przejechaniu przez zaporę i przystań Kotwica jedziemy szlakiem wzdłuż szosy. Proponuję zjechać ze szlaku na szosę po przejechaniu przez pierwszy zalew, ponieważ szlak odbiega nieco od szosy a musimy skręcić w prawo w ulicę Grodzką, aby dojechać do Zwonowic. Do Zwonowic wspinamy się żeby ujrzeć piękny widok: Zalew rybnicki z Elektrownią, który teraz mamy za plecami. W Zwonowicach warto zobaczyć leśniczówkę, która jest dziełem Cystersów. Najlepiej o nią spytać tubylców, bo łatwo ją przeoczyć. W kierunku Górek Śląskich można poszaleć na zjeździe. Za Górkami Śląskimi dojeżdżamy do drogi 919 i skręcamy w prawo, i jedziemy ok. 200m a następnie skręcamy w lewo w las. Dalsza część trasy prowadzi drogami leśnymi. Trasę najprościej będzie kontrolować wg nazw dróg. A więc z drogi 919 skręcamy w drogę Do kartofloka następnie skręcamy w prawo Zagołowa,a następnie w lewo Szymocka, dalej cały czas prosto aż do Kuźni Raciborskiej.
reklama

Komentarze (10)

Średnia ocena trasy: 4.5
(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

Ma ktoś może ślad gpx tej lub podobnej trasy w tamtym rejonie, w niedzielę tam byłem i mam ochotę na więcej ????
Stopień trudności:
Ma ktoś może ślad gpx tej lub podobnej trasy w tamtym rejonie, w niedzielę tam byłem i mam ochotę na więcej ????
Stopień trudności:
przyjemnie się tu jeździ
przejechałem: 2018-10-31
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
bardzo fajna trasa
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Jutro chcę uderzyć ale na część Kuźnia - Rudy, mam inne wariacje tej trasy w lepszym i dłuższym wydaniu 80 % leśnymi duktami. Brakowało mi powrotu z Rud lasem, asfalt jest nudny.
Stopień trudności:
Bardzo dobra leśna trasa.
przejechałem: 2012-08-25
Pogoda:
Wrażenia:
Stopień trudności:
Bardzo fajna trasa, w szczególności późną jesienią:)
Stopień trudności:
Nie opisałem kolorów, ponieważ większa część tej trasy przebiega poza znaczonymi trasami. Jeśli to może być pomocnego to z Rud do Zalewu Rybnickiego prowadzi szlak czarny. Reszta trasy tylko według opisu. Poza tym na trasie można spytać o drogę, prawie zawsze można tam kogoś spotkać. Sam już wiele razy udzielałem wskazówek na trasie.
szkoda, że tu nie pisze jaki to jest kolor trasy ...
Piękne lasy.
Stopień trudności: