Aplikacja na rower
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]
zbiórka na mój rower

Walim - Srebrna Góra - Kłodzko

~50.94 km 1Planuję 1Przejechałem
« Zobacz trasy w okolicy
Zareklamuj się na mapach tras
Walim - noclegi przyjazne rowerzystom.

Planują (1)

Przejechali (1)

Wrażenia:
Stopień trudności:
Aby poznać Góry Sowie od południa, można rozpocząć wycieczkę w Jugowicach i po kilku kilometrach umiarkowanego podjazdu, dojeżdżamy do Walimia. W tych okolicach znajduje się kompleks tajemniczych sztolni z okresu II Wojny Światowej. Jadąc dalej, po kolejnym kilkukilometrowym podjeździe docieramy na przełęcz Sokolą 754 m.n.p.m. Po drodze mijamy miejscowość Rzeczka, znaną z kilku wyciągów narciarskich, oraz z lewej strony szczyt Wielkiej Sowy. W nagrodę za kilkunasto kilometrowy trud, teraz czeka nas, zjazd do Sokolca , ze wspaniałymi widokami. Tu trzeba bardzo uważać. Na pierwszym rozjeździe jedziemy prosto (w prawo droga na Nową Rudę), na następnej krzyżówce, skręcamy w prawo (w lewo droga na przełęcz Jugowską) i dalej w dół przez Jugów do Woliborza. Teraz skręcamy w lewo i po kilku kilometrach, rozpoczyna się podjazd pod Srebrną Górę. Szczyt podjazdu to przełęcz Srebrna 568 m.n.p.m. Po drodze przejeżdżamy pod wiaduktem dawnej Sowiogórskiej kolei zębatej. W miejscowości tej znajduje się też Twierdza Srebrnogórska Donżon, strzegąca przejścia przez przełęcz do Kotliny Kłodzkie. Po odpoczynku, jedziemy z powrotem w dół i kierujemy się przez Nową Wieś Kłodzką i Wojbórz. Do Kłodzka wjeżdżamy od północy, pod wiaduktem obwodnicy Kłodza.
reklama

Komentarze (2)

(niewymagane)

Oświadczam, że znam i akceptuję regulamin.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości handlowych drogą elektroniczną.
Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o.

I to mi się podoba. Góry! A nie jak inni się cieszą, że objadą Warszawę, zrobią te 50 KM i wielka radość. To są góry! To jest wyzwanie!
Trasa bardzo ciekawa, a wspaniałe widoki wynagradzają trudy podjazdów.
Stopień trudności: